Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Çatlak binalar hakkında uyarı geldi

Marmara ve Ege'de birçok şehirde hissedilen korkutan depremin ardından 46 artçı deprem yaşandı. Çatlak binalar hakkında ise uyarı geldi. Detaylar haberimizde…

Ayvacık’ta dün (20 Şubat 2019) akşam 21.23’te yaşanan 5.0 şiddetindeki depremin ardından Çanakkale Valiliği bölgede 3.6 ile 1.0 arasında 46 adet artçı deprem meydana geldiğini açıkladı. Herhangi bir yaralanma ve can kaybının olmadığı depremin ardından Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin; “Doz azalarak gidiyor. 2 – 3 seviyelerine düştü. Ama bir daha olursa o çatlak binalar gidebilir. Çok dikkatli olmak lazım” ifadelerini kullandı.

ÇANAKKALE VALİLİĞİ: 46 ARTÇI DEPREM MEYDANA GELDİ

AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı’nın merkez üssünü Ayvacık ilçesi olarak saptadığı deprem, yerin 5.95 kilometre derinliğinde meydana geldi. Çanakkale Valiliği, depremle ilgili açıklama yaptı. Depremin ardından bölgede büyüklükleri 3.6 ile 1.0 arasında 46 adet artçı deprem meydana geldiğini ifade eden valilik; “Deprem aktivitesi takip edilmektedir” dedi.

ÖN HASAR TESPİT ÇALIŞMASI YAPILACAK

Bugün (21 Şubat 2019) bölgede Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü teknik elemanlarından oluşan 8 ekiple ön hasar tespit çalışmalarına başlanacak. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün Psikososyal Destek Ekipleri de olay bölgesinde bulunacak. İl Özel İdaresi ekipleri ve ilgili diğer kurum ve kuruluşların ekipleri de bölgede çalışma yapacak. Yapılan çalışmalar ve ilgili diğer hususlar İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi (AADYM) tarafından koordine ve takip edilecek.