Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Cengiz İnşaat ilk konut projesi için İzmir’i tercih etti

Yurt genelinde birçok mega projeye imza atan Cengiz İnşaat konut sektörüne İzmir Mavişehir’de hayata geçireceği ‘Livin İzmir’ projesiyle giriş yapıyor.

Havalimanı, karayolu, enerji santrali gibi birçok altyapı ve üst yapı projelerine imza atan Türkiye’nin en köklü firmalarından Cengiz İnşaat konut sektörüne de giriş yaptı. Cengiz İnşaat ilk konut projesini gerçekleştirmek için İzmir Mavişehir’i seçti.

İzmir Mavişehir mevkiinde Cengiz İnşaat tarafından hayata geçirilecek Livin İzmir projesinde toplam 2 bin 500 adet konuta yer verilecek.
Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olarak kabul edilen İstanbul’un 3. Havalimanı projesinin müteahhitleri arasında yer alan Cengiz İnşaat tarafından İzmir Mavişehir mevkiinde konumlandırılan dev konut projesinde 2 bin 50 0adet konut yer alacak. Projenin 6 etap şeklinde tasarlanması ve ilk etabında 366 adet konut ve 33 adet ticari üniteden oluşması planlanıyor. İlk etabı 31 kat olarak tasarlanan projenin diğer etapları ise 3 ile 7 arasında kat değişen 8 blok şeklinde tasarlandı.

700 milyon TL yatırım değeriyle İzmir’de konumlandırılan Livin İzmir konut projesi Cengiz İnşaat’ın ilk konut projesi olarak sektörde ses getiriyor. Mart 2019’da teslimlerin gerçekleştirilmesi beklenen projede ortalama metrekare satış fiyatının 8 bin TL olması ve 1+1 tipinde tasarlanmış dairelerin fiyatlarının 630 bin TL’den başlangıç göstermesi bekleniyor. Projede yer alan 2+1 tipinde tasarlanmış daireler 1 milyon 100 bin TL’den, 3+1 tipinde tasarlanmış daireler ise 1 milyon 400 bin TL’den başlangıç göstererek alıcıya sunulacak.

Cengiz İnşaat Gayrimenkul Yatırım Koordinatörü Mehmet Cengiz, izmir'in büyük ve güçlü bir şehir olduğunu burada doğup büyüdüğünü ve büyüdüğü şehirde yatırım yaptığı için mutlu olduğunu söyledi. Cengiz, İzmir'in İstanbul'un üzerindeki yükü hafifleteceğini ifade etti.