Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Central Park İstanbul'da planlar tekrar iptal edildi

1 milyar 200 milyon dolarlık hasılat beklentisiyle hayata geçirilen Ağaoğlu Central Park İstanbul'da inşaat çalışmaları tekrar durduruldu.

İstanbul 8. İdare Mahkemesi'nin kararıyla Aralık 2013'te inşaatı durdurulan daha sonra Danıştay'ın kararı bozmasıyla Şubat 2016'da çalışmalarına tekrar başlanan Ağaoğlu Central Park'ta inşaat sesleri tekrar kesildi. Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre yerel mahkemenin iptal kararında ısrarlı olması sebebiyle projede planlar tekrar iptal edildi.

Geçtiğimiz Mart ayında projesinin tanıtım toplantısını yaptıklarını hatırlatan Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Proje Aralık 2013'te İstanbul 8. İdare Mahkemesi'nin kararıyla durdurulmuştu. Danıştay iptal kararını şubatta bozmuş ve adalet yerini bulmuştu. Şimdi yerel mahkeme tekrar plan iptali istedi. Biz itirazımızı yine yaptık. Ankara'dan yanıt bekliyoruz. Malum kişiler temizlense de kırıntıları kaldı ve onlar bize zarar vermeye çalışıyor” dedi.

"Manevi açıdan beni çok yordu"

Satışları ve inşaat çalışmalarını kısa süre önce durdurduklarını belirten Ali Ağaoğlu, "2-3 ay bekleriz ama bu proje yapılacak. Biz 2013'te ev alanlar mağdur olmasın diye paralarını iade etmiştik. Şimdi yine vatandaş zarar görmesin diye satışı durdurduk, ilanları da kestik. Bu işin verdiği maddi yükü çok şükür kaldırabilirim. Ama manevi açıdan beni çok yordu. Bize zararı yok ama o şantiyede 1000 kişi çalışıyordu, şimdi işsiz kaldı" diye konuştu.