Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı belli oldu

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar olarak açıklandı.

Merakla beklenen Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı sonunda belli oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının resmi sitesinde yer alan bilgiye göre, Bakan yardımcılığı görevine Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar getirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na ise yaklaşık 10 yıldır Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nda (GYO) genel müdürlük görevini yürüten Murat Kurum atandı. Yeni Bakan Kurum’un yardımcısı da Birpınar olarak belirlendi.
Sektörde önemli işlere ve başarılara imza atmış olan Birpınar da inşaat ve konut sektörü temsilcileri tarafından Kurum’un Bakanlık süreci gibi büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar kimdir?

Profesör Doktor Birpınar, 1966 Konya doğumlu. 1988 yılında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Birpınar yüksek lisans ve doktora eğitimini de Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı’nda bitirdi.
Prof. Dr. Birpınar ayrıca, 1991 yılında İtalyan Üniversitesi’nde, 1994 yılında ise Hollanda Delft Teknoloji Üniversitesi’nde inşaat mühendisliği alanında yüksek lisans eğitimi aldı. 2009 yılında ise Profesör unvanını alan Mehmet Emin Birpınar, halen Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Müsteşar Yardımcılığı yaptı

2013 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapan Prof. Dr. Birpınar, bu göreve atanmadan önce 2011-2012 yılları arasında İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürü; mülga Çevre ve Orman Bakanlığı’nda ise 2003-2011 yılları arasında İstanbul İl Çevre ve Orman Müdürü olarak görev yaptı.

Prof. Dr. Birpınar, kısa adı Barselona Sözleşmesi olan Akdeniz’in Kirliliğe Karşı Korunması Sözleşmesi’nin 2013 yılı Aralık ayında İstanbul’da gerçekleştirilen 18. Taraflar Toplantısında 2014-2015 dönemi için büro başkanı olarak seçildi. 9 Nisan 2015 tarihinde Prof. Dr. Birpınar ayrıca, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi uyarınca gerçekleştirilen uluslararası iklim değişikliği müzakerelerinde Türkiye’yi temsil etmek üzere başmüzakereci olarak görevlendirildi.

Su Mühendisliği Araştırma ve Geliştirme Merkezi (WERDEC), Uluslararası Su Mühendisliği ve Araştırma Derneği (IAHR), İnşaat Mühendisleri Amerikan Cemiyeti (ASCE) üyesi olan Prof. Dr. Birpınar, çeşitli dernek ve vakıflarda yönetim kurulu üyesi olarak da aktif olarak görev almaya devam etmektedir. Diğer taraftan, bilimsel dergilerde, ulusal ya da uluslararası kongrelerde, yüzden fazla makale, bildiri yayınlamış olup, çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı da yapıyor.