Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki görevi devraldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına getirilen Mehmet Özhaseki, gerçekleştirilen törenle görevi Fatma Güldemet Sarı’dan devraldı.

65. Hükümet'in Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bugün gerçekleştirilen törenle görevi Fatma Güldemet Sarı'dan devraldı. Törende konuşan Bakan Mehmet Özhaseki, "Her şey gelip geçiciymiş nasıl ki ömür bir yerde başlayıp, bir yerde bitiyorsa, görevler de bir yerde başlıyor, bir yerde bitiyor. Geçmez gibi gözüken zaman, çok hızlı bir şekilde akıp gidiyor. 21 yıl belediye başkanlığı yaptım, geçmese o geçmezdi. İki saniye hükmü yok o da geçti. Bugün başladığımız bu noktada yarın, bir gün mutlaka bu görev de bitecek." diye konuştu.

"Bu bakanlığı bırakırken hayır dualarıyla gitmek istiyorum"

Konuşmasında eski bakan Fatma Güldemet Sarı'ya teşekkür eden ve kendilerinden bir isteği olduğunda, ellerinden gelen yardımı vermeye hazır olduklarını söyleyen Bakan Özhaseki şöyle konuştu:

"Tabi önemli olan iyi iş yapabilmek, bulunduğunuz yerde güzel eserler ortaya koyabilmek, hayırlı işler yapabilmek, gittikten sonrada arkanızdan hayırla anılabilmek, inşallah bunları yapmayı Allah bize nasip eder çünkü bulunduğumuz yerler oturma yeri değil, dinlenme yeri değil, hava atma yeri değil, çalışma yeri, millet bizden iş bekliyor. Burada çok güzel bir performans ortaya kondu, inşallah ben de bu hızı devam ettiririm. Bir taraftan Türkiye'deki şehirleşme ve çevre sorunları, bir taraftan Güneydoğu'da yaşanan olaylar ve orada harabeye dönen yerlerle ilgili yapılacak asıl ağır çalışmalar bu bakanlık nezdinde yürüyor. Sayın Bakanımızla da daha önce Güneydoğu'ya gittik, bundan sonra da herhalde sıkça gideceğiz, oradaki işleri de yine takip edeceğiz. Allah'tan dileğim, bu bakanlığı bırakıp, giderken Sayın Bakanım gibi yüz akıyla, huzurla, insanların duasını alarak gidebilmek."

"Keşke Özhaseki gibi bir başkan gelse diyorduk"

Törende söz alan Fatma Güldemet Sarı, "Adana olarak, 'Hep keşke Sayın Özhaseki gibi bir belediye başkanı Adana'ya gelse de burayı çekip çevirse' diyorduk. Çok şükür üç dönem başarılı bir belediye başkanlığı, genel merkezimizde başarılı bir genel başkan yardımcılığının ardından, bugün Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak burada. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Sarı, "Özellikle şu anda Doğu ve Güneydoğu'da yaşadığımız terör olayları sonucunda o bölgenin yeniden ayağa kalkması noktasında Sayın Bakanımızın tecrübeleri, bilgisi hem Bakanlığa hem personelimize hem de bölgedeki insanlarımız için büyük bir şans olacaktır. Sayın Bakanımız, yeni göreviniz hayırlı uğurlu olsun." dedi. Konuşmaların ardından Bakan Özhaseki ve Sarı, birbirlerine çiçek takdim etti.