Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Çimento üretimi ve satışları arttı

TÇMB tarafından derlenen bilgilere göre çimento satışları 2017 yılının 9 aylık sürecinde yüzde 3,9 artış gösterdi. Buna paralel çimento üretimi de yüzde 2,7 arttı.

Çimento satışları artıyor. Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) verilerine göre, çimento satışları 2017’nin ilk 9 ayında geçen yılın aynı döneminde 3,9 artış gösterdi.

TÇMB verilerine göre, çimento üretiminde, Ocak-Eylül 2017'de geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 2,7 artış kaydedildi. Üretilen çimentonun yüzde 10,35'i ihracata konu oldu.

Çimento ihracatı yükseldi

Konut satışlarına paralel olarak iç piyasada 9 ayda yüzde 3,9 artış yaşandı. Aynı zamanda çimento ihracatında da yüzde 0,6 yükselme oldu.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan TÇMB Yönetim Kurulu Başkanı Şefik Tüzün, 9 ayda çimento ve klinker ihracatını en çok artırdıkları ülkenin Haiti olduğunu ifade ederek, iç pazarda da çimento satışlarında yüzde 4'e yakın bir büyüme yaşandığını söyledi.

İhracat hedefleri yükseldi

Yılsonuna kadar 500 milyon dolar ihracat hedeflediklerini belirten Tüzün, “İç pazardaki büyüme elbette konut sektörüyle paralel şekilde seyretmektedir. Çimento ihracatı Türk ekonomisine doğrudan olumlu katkı sağlıyor. Hedefimiz yılsonuna kadar 500 milyon dolar ihracat” diye konuştu.