Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Cityscape Turkey'de hazırlıklar tamamlandı

Dünyanın dört bir yanındaki gayrimenkul yatırımcılarını İstanbul'da buluşturmaya hazırlanan Cityscape Turkey'de hazırlıklar tamamlandı.

Gayrimenkul sektörüne yön veren dev firmalar ve uluslararası yatırımcılar 24-26 Mart tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde bir araya gelmeye hazırlanıyor. Bu sene ilk kez gerçekleşecek Cityscape Turkey Fuarı'na yerli ve yabancı yüzlerce yatırımcının katılması bekleniyor.

Türkiye ekonomisine ve gayrimenkul sektörüne büyük katkı sağlayacağı düşünülen fuara Ağaoğlu Şirketler Grubu, Kuzu Grup, Eston İnşaat, Sinpaş Yapı ve Piyalepaşa Gayrimenkul gibi sektörün önde gelen firmaları da katılacak.

“Cityscape, Körfez ile Türkiye arasında bir köprü görevi üstleniyor”

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Özellikle Körfez yatırımcısı ile bir araya gelme anlamında çok etkili olan Cityscape, kendi projelerimizin dışında Türkiye ve İstanbul’un tanıtımı adına çok etkin bir platformdur” dedi. Ağaoğlu, “Cityscape, Körfez ile Türkiye arasında bir köprü görevi üstleniyor. Bundan 5 sene önce ilk Cityscape Dubai fuarına katıldığımızda tek başımızaydık. Geçtiğimiz sene 61 Türk firmasının projelerini sergilediğini gördük. Bu sektörün dışa açıklığını ve esnekliğinin arttığının bir göstergesi” diye konuştu.

“Türk ekonomisine büyük katkı sağlayacak”

Kuzu Grup’un Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, “Yabancıların konut piyasasına olan ilgisi ve bu ilginin giderek artması 2015 yılına artı değer kattı. İnşaat sektöründe yaşanan durgunluk, siyasi istikrarın sağlanmasıyla birlikte 2016 yılında yeniden canlanacaktır. Türkiye gayrimenkul sektörünü, küresel yatırımcılarla buluşturacak olan Cityscape Turkey’in ilkinin 2016 yılında İstanbul’da yapılacak olması Türk inşaat sektörüne büyük katkı sağlayacaktır.” dedi.

"Cityscape gibi fuarlar yabancı yatırımcının ilgisini canlı tutuyor"

Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel de, yabancı yatırımcının sektör üzerindeki etkisini vurgulayarak, “Yabancı yatırımcı Türkiye’nin taşıdığı potansiyelin farkında olduğu için her şeye rağmen ilgisini her noktada canlı tutuyor. Cityscape gibi fuarlar da yabancı yatırımcılar nezdinde bu ilginin devam etmesine olanak sunuyor” şeklinde konuştu.

Yabancı yatırımcının Türkiye'ye ilgisi artıyor

Eston İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Celaleddin Polat, “Bölgedeki sıcak gelişmelere rağmen ekonomimizdeki istikrarlı tablo yabancı yatırımcıların Türkiye’ye ilgisini giderek artırmaktadır. Cityscape özellikle gayrimenkul sektöründe Türkiye’nin dünya çapında gerçekleştirdiği projeler geliştiren sektörün taçlanmasına büyük katkı sağlayacaktır. Eston olarak, Cityscape Turkey’de özellikle Bahçeşehir’de gerçekleştirdiğimiz Eston Şehir Mahallem projemizle hem yerli hem yabancı yatırımcıların ilgi odağı olacağımıza inanıyoruz” dedi.

"Fuarın ülkemizde yapılmasından çok memnunuz"

“Son dönemde özellikle Körfez’den gelen ilgiyi artırmak için hepimize görev düşüyor” diyen Sinpaş Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik, şöyle konuştu: “Cityscape’in bu yıl ilk kez Türkiye’de yapılıyor olmasından çok memnunuz. Çeşitli ülkelerden çok sayıda gayrimenkul yatırımcısı İstanbul’a gelecek ve ülkemizdeki en prestijli ve popüler projeleri görme şansına sahip olacak. İstanbul’da yapılacak fuarda bütün projelerimizi aynı anda yatırımcıya sunma şansımız olacak. Fuarın İstanbul’da yapılmasının bir başka avantajı ise kurumsal yatırımcıların yanı sıra bireysel yatırımcıların da katılacak olmasıdır. Fuar kapsamında 42 yıllık birikimimizle fuarda en yeni projelerimiz olan Sinpaş Palas ve Queen Central Park Bomonti projelerimizi tanıtacağız.”

“Türkiye yabancı yatırımcılar için cazibe merkezi oldu”

Organizasyona katılımın çok yüksek olduğunu söyleyen ISTexpo Genel Müdürü İsmail Sezen ise “Türkiye yabancı yatırımcılar için giderek çok daha cazip bir merkez haline geldi. 2012 yılında mütekabiliyet kanunun yeniden düzenlenmesi Türkiye için dönüm noktasıydı. 3 yılda yabancılara 54 bin konut satıldı. Geçen yıl Türkiye’de satılan 100 konuttan 2’sini yabancılar aldı. Yabancı yatırımcı ilgisi Cityscape Turkey’le birlikte katlanacaktır.” diye konuştu.