Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

CNR Avrasya Boat Show, Ataköy Marina’da düzenlenecek

CNR Avrasya Boat Show, Türkiye’nin en büyük yat limanları arasında gösterilen Ataköy Marina Yat Limanı’nda düzenlenecek.

Ataköy Marina Mega Yat Limanı açılışı ile deniz tutkunlarının merakla beklediği CNR Avrasya Boat Show, İstanbul’un marka değerini artıracak iki önemli organizasyon arasında yer alıyor.

CNR Avrasya Boat Show ile Ataköy Marina Mega Yat Limanı’nın birlikte açılıyor olmasının sektörde sinerji yaratacağını belirten CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel, Türkiye’nin 2023 vizyonu çerçevesinde, Türk denizcilik sektörüne destek sağlamayı hedeflediklerini ifade etti.

Proje, 62 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirildi

Ataköy Marina ve Yat İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Süheyl Demirtaş ise projenin 62 milyon dolarlık bir yatırımla gerçekleştiğini belirterek konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu “DATİ Yatırım Holding olarak Türkiye’ye, 25 metreden 100 metreye kadar uzunluktaki 232 mega yata aynı anda ev sahipliği yapma kapasitesine sahip gerçek anlamda ilk mega yat limanını kazandırıyoruz. Mega Yat Limanı ile pek çok özel yapım, seçkin tekne artık rahatlıkla İstanbul’a uğrayabilecek. Liman sayesinde bu özel tekneler kış aylarını da İstanbul’da geçirme imkânına kavuşurken, her türlü bakım ve onarım işlerini de burada yaptırabilecek. Mega Yat Limanı, turist sayısı itibarıyla dünyada ilk 10 ülke arasında yer alan, ancak en çok para kazandıran turizm türlerinden biri olan yat turizminde potansiyelinin yüzde 10’unu bile değerlendiremeyen Türkiye’nin bu alanda önemli bir gelir elde etmesine önemli bir katkı sağlayacak.” dedi.

Ziyaretçi sayısının yoğun olması bekleniyor

Mayıs ayında 12.si düzenlenecek olan, Türkiye’de amatör denizcilik sektörünün en büyük buluşması olan CNR Avrasya Boat Show Denizde fuarına ilginin yine yoğun olması bekleniyor. 2017 yılının mega yat, tekne, bot, katamaran ve yelkenlilerin yanı sıra sektöre ilişkin tüm aksesuar ve ekipmanların da vitrine çıkarılacağı fuara Bulgaristan, Rusya, İngiltere, İspanya, Fransa, Yunanistan, İran ve İtalya başta olmak üzere çok sayıda ülkeden ziyaretçinin gelmesi hedefleniyor. Yerli ve yabancı 10 bin VIP ziyaretçinin beklendiği CNR Avrasya Boat Show Denizde’ye, her yıl olduğu gibi Orta Doğu, Körfez ve Kuzey Afrika ülkelerinden de ziyaretçi ilgisi oldukça yoğun olacak.