Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Concept Yapı, Bodrum'a 100 milyon dolarlık yatırım yapacak

Bodrum'da konumlandıracağı 5 yeni proje için kolları sıvayan Concept Yapı, bölgeye 2020 yılına kadar 100 milyon dolarlık daha yatırım yapacak.

Ege'nin incisi Bodrum'da 5 projenin startını veren Concept Yapı, Bodrum mimarisine sadık kalarak inşa edeceği Infinity of Yalıkavak, Art of Yalıkavak, Serenity of Gündoğan, Silence of Bodrum ve Silence of Premium projelerinin satışlarına başladı. Projelerde ortalama metrekare fiyatları 3 bin 500 ile 4 bin 500 dolar arasında değişiyor.

Concept Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Akın, uzun yıllar iş dünyasında farklı sektörlere yatırım yaptıktan sonra 2015 yılında inşaat işine girmeye karar verdiklerini belirterek, bu alanda büyüme hedefinde olduklarını söyledi. Toplamda 100 milyon lira yatırımla 5 projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Akın, 2020 yılına kadar 100 milyon dolar yatırım daha yapacaklarını belirtti.

Tüm projelerde kullanılan ürünlerin birinci kalite olduğuna dikkat çeken Akın, "Çok iyi markalarla çalıştık. Parkesinden fayansına kadar kullandığımız ürünlerin tamamını titizlikle seçtik. Tüm projelerimizde güvenliği en üst seviyede tuttuk. Güvenlik bizim için en önemli kriterlerin başında geliyor" dedi.

Bunun yanı sıra konutların yaz kış oturuma uygun olduğunun altını çizen Fuat Akın, "Yine de kış aylarında farklı bir yerde ikame etmeyi tercih eden dostlarımızın gözünün arkada kalmaması için villa ve oturum atmosferinin düzenli bakımını üstlenmeye devam edeceğiz. Bunun konut sahiplerine ekstra bir güven hissi vereceğini düşünüyoruz” diyerek sözlerine devam etti.

Bu arada 5 büyük projenin de plajı olacağını söyleyen Akın “Bizim kat maliklerimizin üye olabileceği ve faydalanabileceği kendi plajları olacak. Bu konu Bodrum’un olmazsa olmazlarından” dedi. Akın ayrıca Gündoğan ve Bodrum merkezdeki iki proje de SPA ve fitness center hizmeti de vereceklerini de sözlerine ekledi.

"Bodrum neden bir Cannes olmasın?"

Bodrum’un gelişime açık, potansiyeli olan ve dünya turizm başkentleri ile yarışacak güce sahip bir bölge olduğunu söyleyen Fuat Akın, şöyle devam etti: “Bodrum dünya emlak piyasasında hak ettiği değere henüz kavuşmuş değil. Bu da mücevher statüsündeki beldeyi çok daha değerli bir yatırım aracı haline getiriyor. Bölgede belli lokasyonlar dışında halen konut fiyatları fazlasıyla ekonomik. Bugün Nice’de veya Cannes’da bu fiyatlara böyle evler bulabilmeniz mümkün değil. Bakın çok net altını çiziyorum; Bodrum bir Cannes olabilir. Bunun için yeni ve kaliteli yatırımlara açık bir yerdeyiz. Biz bu gelişim açığını gördüğümüz için Bodrum’u seçtik. Amacımız burada Bodrum’un orta kısa vadede geleceği benzersiz noktaya yakışan elit projeler yapmak. Bu amaç da bizi bölgede kalıcı kılıyor zaten. 5 proje yapıp gitmeyi değil, daha fazla, daha kreatif, daha elit yatırımlarla sıcak bir ilişki kurmayı düşünüyoruz Bodrum’la. Mevcut projelerimiz için ‘bizim nişan yüzüğümüz’ diyebiliriz.”

Rus yatırımcı krizi çözüldü

Ağustos ayında yaptıkları lansmanlarda çok ciddi talep ile karşılaştıklarını söyleyen Akın, “Projelerimize başladık. Ve lansman çıkışımızla birlikte yoğun bir ilgiyle karşılaştık ” dedi. Özellikle yabancı alıcıların projelere ilgi gösterdiğini ifade eden Akın, spesifik olarak Rus yatırım ya da alıcı grupların projelere olan talebine dikkat çekti.

Rusya ile Türkiye arasında uzun süredir yaşanan siyasi krizin çözülmesi sonrası Rus alıcı gruplardan çok ciddi telefonlar aldıklarını dile getiren Akın “Rusya’dan alıcı gruplar arıyor, bizimle görüşmek istiyorlar. Özellikle Rusya ile Türkiye arasında yaşanan siyasi krizin çözülmesi ve Türkiye’ye uygulanan ambargoların kalkması sonrası, hem turizm hem de inşaat sektörüne Rusların ilgisini fazlasıyla arttırdı. Ruslar artık Antalya yerine Bodrum’a yöneldi. Buna ek olarak Ortadoğulu yatırımcılar da projelerimize en az bizim cemiyet dünyamız kadar ilgi gösteriyor” diye konuştu.