Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Çukurova Gayrimenkul ve CKY İnşaat Ortaklığı, Adana'ya yatırım yapmaya hazırlanıyor

SON Grup bünyesindeki Çukurova Gayrimenkul ve CKY İnşaat ortaklığı, İstanbul'daki tecrübesini Adana'ya taşımak için arsa arayışlarına başladı.

Adana, Mersin ve İstanbul’da hayata geçirdiği projelerle binlerce kişiyi ev sahibi yapan SON Grup bünyesindeki Çukurova Gayrimenkul ve CKY İnşaat ortaklığı, Adana’da kentsel dönüşüm projeleri başta olmak üzere yeni projeler geliştirmek için satılık veya kat karşılığı arsa arayışını hızlandırdı.

Gayrimenkul sektöründe 1993 yılından bu yana faaliyet gösterdiklerini belirten Çukurova Gayrimenkul’ün Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Son, "Mersin’de hayata geçirdiğimiz yazlık projesi Liparis 2 ve Liparis 4 ile sektöre giriş yaptık. Ardından Adana’da proje ortaklarımızla birlikte TMT Park Life, TMT Gölvadi, Yüzevler, Platinkent, Eserkent, Çukurova Residence, Çukurova Kent, Çukurova Park, Çukurova Villaları gibi nitelikli konut projelerini gerçekleştirdik. Adana ve Mersin’deki projelerimizle bölgenin prestijli firmaları arasında yer aldık. 2009 yılında ise Adanuspark projemizle İstanbul piyasasına giriş yaptık. İstanbul’un hızla değer kazanan bölgelerinden Kartal’ın en stratejik noktasında, deniz ve adalar manzaralı konumuyla dikkat çeken ve üç blokta toplam 180 daireden oluşan Adanuspark’ı 2012 yılında teslim ettik. Ardından CKY İnşaat ortaklığı ile yine Kartal bölgesinin sembol projelerinden biri olan Çukurova Tower’ı hayata geçirdik. Kartal’ın merkezinde konumlanan 36 katlı rezidans projesi Çukurova Tower’da, çeşitli büyüklük ve özellikte, dört farklı tipte 253 konut bulunuyor. 2014 yılının Ağustos ayında tamamladığımız Çukurova Tower, her ayrıntısında modern tasarımın ve kalitenin izlerini yansıtıyor. Yüksek prim oranı ile konut sahiplerinin ve yatırımcılarının yüzünü güldüren Çukurova Tower, inşa ettiğimiz dönemde Kartal’ın en yüksek rezidans projelerinden biri olarak öne çıktı" diye konuştu.

2015 yılının Mayıs ayında yine Kartal’da “Balkon Hayatın Keyfidir” temasıyla Çukurova Balkon projesine başlayan Çukurova Gayrimenkul’ün Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Son, bu proje ile Adana’nın vazgeçilmezi olan balkon kültürünü İstanbul’a taşıdıklarını belirtti. İstanbul’da artık pek çok projede balkon bulunmadığını söyleyen Tamer Son, ön tarafı Marmara Denizi ve adalar, arka tarafı ise orman manzaralı olan Çukurova Balkon’da tüm dairelerin balkonlu olduğunu vurguladı. 19 ve 20 katlı iki blokta toplam 261 konuttan ve sosyal yaşam alanlarından oluşan Çukurova Balkon’un Adanalılardan da yoğun ilgi gördüğünü belirten Tamer Son, örnek dairesi hazır olan projenin yüzde 60’ının satıldığını belirtti.

İstanbul’daki projelerinin yanı sıra konut sektörünün hızla geliştiği memleketleri Adana’daki projelere de odaklandıklarını, Adana’nın kendileri için çok ayrı bir yeri olduğunu vurgulayan Tamer Son; Çukurova Gayrimenkul ve CKY İnşaat ortaklığı olarak Adana’da kentsel dönüşüm projeleri başta olmak üzere yeni projeler geliştirmek için satılık veya kat karşılığı arsa arayışında olduklarını duyurdu.