Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Çulhalık: “Yatırım için en uygun döneme girdik”

İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık ‘konutta yüzde 20 indirim’ kampanyasını değerlendirdi.

Özel sektör ve hükümet el ele verdi, konutta atağa geçildi. KDV indirimi, tapu harcı indirimi ve konut kredisi faiz oranlarının yüzde 1’in altına çekilmesinden sonra konut sektöründe bir hamlede özel sektörden geldi. Üç büyük çatı kuruluş 150’yi geçkin markalı konut projesinde yüzde 20 indirim fırsatı başlattı. 15 Mayıs 2018 ile 15 Haziran 2018 tarihleri arasında geçerli olacak kampanyada hem düşük faizle kredi imkanı sağlanacak hem de yüzde 20 uygulanacak.

Konut sektörünün temsilcileri tarafından da çok büyük sevinçle karşılanan konut teşviklerinin ardından alınan yüzde 20 indirim kararını değerlendiren İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık şunları kaydetti:

“Hükümetin tapu harcı ve KDV oranlarını indirmesi ve bankalarını da konut kredi faizlerini düşürmesinin ardından, gayrimenkul sektörü de elini taşın altına koydu ve konut fiyatlarında yüzde 20 indirim kampanyasını başlattı. Ortalama 41 firma, tüm peşin ve konut kredili satışlarda yüzde 20 indirim ve yüzde 5 peşinat kampanyasını hayata geçirdi.

Böylece ev almak isteyen biri, yüzde 5 peşinat ile 120 ay vadeli kredisini aylık yüzde 0,98 faiz oranıyla ödeyebilme imkanına kavuştu. Bu, sektöre ivme kazandıracak bir uygulama, yatırım için beklemede kalanların harekete geçeceği bir döneme girdik. Önümüzdeki aylar; gayrimenkul yatırımı yapacaklar için bulunmaz bir fırsat sunuyor. Biz de İnsay Yapı olarak haziran ayında teslim edeceğimiz projemiz ‘Ondörtüç

Pendik'te kişiye özel ödeme imkanlarımızla, peşinatı vadelendiriyoruz. Ek bir fiyat artışımız yok, buna ek olarak fiyatlarımızda uyguladığımız yüzde 20 + yüzde 10 indirimle kampanyaya destek oluyoruz. Projelerimizden daire almak isteyip de banka kredisi kullanmak isteyenler '120 ay yüzde 0,98 faiz' ödeme seçeneklerini tercih ederek ev sahibi olabilirler. Bu tip desteklerin daha uzun süreli olmasının sektöre daha ciddi fayda sağlayacağı kanaatindeyiz.”