Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yatay mimari istiyoruz

AK Parti Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı Eğitim ve İstişare Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dikey mimari değil yatay mimari istediklerini ifade etti.

Dünya Şehircilik Günü kapsamında düzenlenen AK Parti Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı Eğitim ve İstişare Toplantısı'nda konuşan Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Dikey mimari değil, yatay mimari istiyoruz. Biz ağaç kesen bir iktidar olmadık” ifadelerini kullandı ve ekledi: “Şehirlerimize yeterince sahip çıkamamış olmamız, en büyük kaybımızdır.”

DİKEY MİMARİ YERİNE YATAY MİMARİ

“İstanbul’u kendi kimliğimizle daha da geliştirdik” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Biz diyoruz ki dikey mimari yok yatay mimari. Önce mescit sonra sosyal donatı alanları. Onun ardından da oralarda çevrecilik yeşillendirme. Onun ardında oralarda inşalara devam edeceğiz. AK Parti'nin çevrecilik şehircilik anlayışı bu. Bunu göstermemiz lazım. Bugüne kadar milyonlarca fidan diktik. Biz ağaç kesen iktidar değil diken olduk” şeklinde konuştu.

AĞAÇ KESEN DEĞİL DİKEN İKTİDAR OLDUK

Hürriyet’te yer alan habere göre; AK Parti’nin iktidarı döneminde milyonlarca ağaç dikildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Biz ağaç kesen değil, ağaç diken iktidar olduk. Tebriz, Kudüs, Buhara, Semerkand, Medine, Bağdat Şam, Kurtuva gibi ecdadımızın mirası olan bu kentlere bakın, ağacıyla çiçeğiyle suyuyla ormanıyla çevrede bu şehirlerin bu şehirlerin ayrılmaz birer parçasıdır” dedi.

Mimarinin ihtişamı ile manevi derinliğin aynı anda buluştuğu şehirlere yeterince sahip çıkamamış olmanın en büyük kayıp olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sözlerine şu şekilde devam etti: “TOKİ vasıtasıyla 837 bin konut inşa ederek özel sektöre de örnek oluşturan bir şehircilik hamlesi başlattık. 53 ildeki 229 adet riskli alanda çalışmalar devam ediyor. Sıkıntılı yerlerin yaklaşık yarısı İmar Barışı’ndan faydalanacak gibi görünüyor. Çevrenin korunması konusunda da çok önemli icraatlar geliştirdik. İktidarlarımız döneminde 4 milyar fidanı toprakla buluşturduk. Orman varlığımızı ise 1,5 milyon hektar artırdık. İnşa ettiğimiz 538 yeni baraj ve 247 gölet ile azgın sulara gem vurduk.”