Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yatay şehirleşmeyle örnek yerleşim alanları kurulacak

Yatay şehirleşme ile örnek yerleşim alanları kurulacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehir planlarının uzun vadeli, adaletli şekilde hazırlanacağını ifade etti.

AK Parti Grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yatay şehirleşme ile örnek yerleşim alanları kurulacağını açıkladı.

Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre, AK Parti'nin seçim manifestosuyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehir planlarının uzun vadeli, birilerinin siparişi üzerine değil adaletli şekilde hazırlanacağını söyledi. Altyapı ve ulaşım sorunlarının tüm şehirlerde kökten çözüleceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Kentsel dönüşüm çalışmaları bölgelerin özelliklerine göre gönüllülük esasına göre yapılacak. Büyükşehirlerimizin devasa ihtiyaçlarının olduğunu açık ve net şekilde gördük. İzmir Karabağlar için güzel bir yer ifadesini kullanabilir miyiz? Bir kentsel dönüşüme orada ihtiyaç yok mu? Bugüne kadar gelenler buna çanak tuttular. Yatay şehirleşme ile örnek yerleşim alanları kurulacak. 50 kat binalarda yaşayanların birbirinden haberi var mı? Komşuluk hukuku var mı? İnanın yan dairedeki ölüyor haberleri yok. Peki bizim tarihimiz böyle mi?” şeklinde konuştu.

AKILLI ŞEHİR UYGULAMALARI YAYGINLAŞTIRILACAK

Modern şehircilik anlayışı ile gerekli adımların atılmasıyla birlikte şehirleşme anlayışını hakim kılacaklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Benzersiz şehirler anlayışı ile şehirlerimiz kendi hikayelerine uygun şekilde geliştirilecek. Akıllı şehirler uygulamaları ile teknolojinin tüm imkanları sunulacak. Çevreye saygılı şehirler, sosyal belediyecilik ve doğrudan insana dokunan hizmetler yaygınlaştırılacak” dedi.

“TOKİ İLE YATAY ŞEHİRLEŞME ANLAYIŞI”

50 – 60 kat binalarda yaşayanların birbirinden haberi olmadığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Dairedeki ölüyor haberleri yok. Peki bizim tarihimiz öyle mi? Bizim sokağın karşısındaki komşularımız ben kirlendiğim zaman beni yıkıyor, giydiriyor ve anneme teslim ediyordu. Komşuluk böyleydi. Çocuklar arasındaki hukuk da bu şekildeydi. [Toplu Konut İdaresi Başkanlığı] TOKİ başta olmak üzere yatay şehirleşme anlayışı ile oluşan binalarda yaşayanların birbiriyle hukukunu zenginleştireceğiz. Her alanda hayat kalitesini yükseltecek yaklaşımlar geliştirilecek. Artık süreç kısalıyor, 55 günümüz var. Bu süreç içerisinde tüm belediye başkan aday arkadaşlarımız, belediye meclis üyesi olarak belirlenecek. Arkadaşlarımız sokakta halkımıza bunları anlatmalı. Belediyecilik deyince akla AK Parti gelir bunu anlatacağız. İlk kez oy kullanacak genç evlatlarımız nereden neler yapıldı bunlardan haberleri yok. Oylarını kullanırken bilsinler ki ‘Ben böyle bir belediyecilik arıyordum. İşte bunu bulduk’ dedirtelim” ifadelerini kullandı.