Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne 10 ton bombaya dayanıklı Harekat Merkezi kuruluyor

15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimi sonrası önemi bir kez daha anlaşılan Harekat Merkezi'nin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kurulması için düğmeye basıldı.

Fethullahçı Teör Örgütü (FETÖ) tarafından 15 Temmuz'da gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi sırasında önemi bir kez daha anlaşılan Harekat Merkezi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kuruluyor. Doğal afetlerde kriz merkezi, savaş durumunda kimyasal, biyolojik, nükleer ve siber saldırılardan koruyacak alan, terör eylemlerinde ise Hükümet Harekât Merkezi olarak kullanılacak birim; Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde çelik destekli özel bir betonla inşa edilecek. 24 saat kesintisiz iletişim, güvenlik, ulaşım ve tahliye olanakları sağlayacak şekilde tasarlanan Harekat Merkezi, her çeşit füze, bomba gibi balistik silahlara, kimyasal ve nükleer saldırılara karşı korunaklı olacak.

Kriz anında devletin tüm kademeleri Harekat Merkezi'^nde toplanacak

Uydu dahil her türlü haberleşme olanağı, kriptolu telefonlarla donatılacak olan merkez, kriz anında devletin tüm birimlerinden verilerin toplanacağı sistemleri içerecek şekilde planlandı. Kriz durumunda; Cumhurbaşkanı, Başbakan, bakanlar, TSK komuta kademesi ve bakanlıkların ilgili birimleri merkezde toplanıp vakit kaybedilmeden karşı operasyon talimatları verilebilecek. Harekât Merkezi'nin düzenlenmesi konusunda AFAD'ın görevlendirdiği uzmanlar danışmanlık sağlıyor.