Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Dar gelirli de 'gayrimenkulden' kazanacak

Başbakan Yardımcısı Şimşek geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla, dar gelirli vatandaşların da gayrimenkul fiyatlarındaki yükselişten faydalanabileceğini söyledi.

Borsa İstanbul'da gayrimenkul sertifikalarının işlem görmesi için çalışmalara başladıklarını belirten Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek "Dar gelirli vatandaşlarımız açısından da kuraya katılıp, kurada konut çıkmaması ya da konutun peşinatını ödeyebilecek durumda olunmaması durumlarında dahi en azından mali güçleri nispetinde gayrimenkul sertifikası alma ve gayrimenkul fiyatlarındaki yükselişten faydalanma imkanı sağlayacaktır" diye konuştu.

Bu kapsamda TOKİ ile görüşmeler yapıldığını da sözlerine ekleyen Şimşek, gayrimenkul sertifika ihraçlarının başlaması ve bu konuda TOKİ’nin önderlik etmesi halinde başka ihraçların da geleceğini ifade etti. Şimşek, bu ihraçlar ile konut piyasasındaki hareketliliğin sermaye piyasalarına yansıyacağı ve sermaye piyasaları ile reel sektör entegrasyon sürecinin hızlanacağının düşünüldüğünü vurguladı.

Gayrimenkul sertifikaların diğer projelere finansman şeklinde aktarılmasına da olanak sağlanacağını belirten Şimşek, bu sayede sektörün büyüme hızının artacağını vurguladı.