Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Dar gelirli de 'gayrimenkulden' kazanacak

Başbakan Yardımcısı Şimşek geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla, dar gelirli vatandaşların da gayrimenkul fiyatlarındaki yükselişten faydalanabileceğini söyledi.

Borsa İstanbul'da gayrimenkul sertifikalarının işlem görmesi için çalışmalara başladıklarını belirten Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek "Dar gelirli vatandaşlarımız açısından da kuraya katılıp, kurada konut çıkmaması ya da konutun peşinatını ödeyebilecek durumda olunmaması durumlarında dahi en azından mali güçleri nispetinde gayrimenkul sertifikası alma ve gayrimenkul fiyatlarındaki yükselişten faydalanma imkanı sağlayacaktır" diye konuştu.

Bu kapsamda TOKİ ile görüşmeler yapıldığını da sözlerine ekleyen Şimşek, gayrimenkul sertifika ihraçlarının başlaması ve bu konuda TOKİ’nin önderlik etmesi halinde başka ihraçların da geleceğini ifade etti. Şimşek, bu ihraçlar ile konut piyasasındaki hareketliliğin sermaye piyasalarına yansıyacağı ve sermaye piyasaları ile reel sektör entegrasyon sürecinin hızlanacağının düşünüldüğünü vurguladı.

Gayrimenkul sertifikaların diğer projelere finansman şeklinde aktarılmasına da olanak sağlanacağını belirten Şimşek, bu sayede sektörün büyüme hızının artacağını vurguladı.