Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Dar gelirli vatandaşa müjde! 600 konut yapılacak

Adana’nın Yüreğir Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle başlatılan çalışmada, maddi durumu elverişli olmayan vatandaşlara 2+1 ve 3+1 olmak üzere yaklaşık 600 konut yapılacak.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın girişimiyle TOKİ tarafından Havutlu Mahallesi'ne 280 sosyal konut yapılacak. Ayrıca kentsel dönüşüm projeleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Yüreğir Belediyesi’de 600 konut inşa edecek.

Sosyal konut yapacak arsa bulunmadığı için arsaları parayla aldıklarını ifade eden Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikan şunları söyledi: “Yüreğir'e yeni ve modern konutlar kazandırmak, vatandaşlara uygun şartlarda konut edinmelerini sağlamanın yanı sıra ruhsatsız yapılaşmanın da önüne geçmek amacıyla 2+1 ve 3+1 olmak üzere yaklaşık 600 sosyal konut yapacağız. Atakent Mahallesi'ne yapılan temalı parkın yanma yapacağımız konutları uygun fiyatlarla vatandaşlarımıza vereceğiz. Yapacağımız konutların içerisinde sosyal ve kültürel tesislerimiz de olacaktır" şeklinde konuştu. Havutlu Mahallesi'ne yapılacak olan sosyal konutlarla ilgili çalışmaların da olumlu bir şekilde sonuçlandığını kaydeden Çelikcan, "TOKİ ile yapılan görüşmeler sonucunda dar gelirli vatandaşlarımıza yönelik 280 adet sosyal konut projesini başlatmış bulunmaktayız. Bununla ilgili yüklenici firmaya yer tahsisi yapıldı ve inşaatlar yakında başlayacaktır" dedi.