Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Dar gelirli vatandaşa ön ödemeli konut müjdesi

Murat Kurum, dar gelirli vatandaşlar için ön ödemeli konut projesi geliştireceklerini açıkladı. Tüm detaylar haberimizde…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ ile dar ve orta gelirli vatandaşlar için ön ödemeli konut projesini hayata geçireceklerini açıkladı. Süreç hakkında açıklamalarda bulunan Murat Kurum; “Ön ödemeli bir süreç yürüteceğiz. Aileler çocukları için TOKİ'den bir sertifika alacaklar. Örneğin bireysel emekliliğe giriyoruz. Diyoruz ki ‘Bunu aldığımızda 10 yıl sonra çocuğum için bir emeklilik süreci başlatıyorum.’ TOKİ’de de bir ön ödemeli, ileriki süreçte konutu alacağı belli olduğu bir proje bu. Talep toplama işlemine başlayacağız. Bu talebe göre belli şehirlerde projeler geliştireceğiz” ifadelerini kullandı.

DETAYLAR LANSMAN İLE DUYURULACAK

Bakan Kurum, hayata geçirilmesi planlanan projenin detaylarını ilerleyen dönemde bir lansman ile duyurulacağını açıkladı. Söz konusu proje için TOKİ’nin şu an belli arsalarındaki noktalarda projeleri belirleyeceklerini söyleyen Murat Kurum, “Bugünden şartları da belirleyeceğiz. Bazı vatandaşımız ‘Ben 5 yılda öderim. Bazısı 7, bazısı 10 yılda öderim’ diyecek. Beyana göre teslim sürecinin de içinde olduğu bir sistem olacak” açıklamasında bulundu.

İMAR BARIŞI'NDA SÜRE UZATIMI OLMAYACAK

İmar Barışı ile ilgili açıklamalarda da bulunan Murat Kurum, şu an için sürenin uzatılmasını düşünmediklerini ifade etti. 31 Aralık 2018’de hem başvuru hem de ödeme süresinin tamamlanacağını söyleyen Kurum; “Bugüne kadarki başvuru sayısı yaklaşık 9 milyona ulaştı. Gelir olarak da 7 milyar 700 milyon TL gelir söz konusu” dedi.

Kurum; vatandaşlara 31 Aralık’a kadar başvuruları yapması ve bu fırsatı kaçırmamaları çağrısında bulundu. Başvurularda yalan beyan ve hatalı beyanların hepsinin inceleneceğini vurguladı.