Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Dar gelirlilere düşük taksitli konut müjdesi

TOKİ’den dar gelirlilere düşük taksitli konut müjdesi geldi. TOKİ Başkanı Ömer Bulut, “Önemli sayıda konut uygulamaları gerçekleştireceğiz. Taksitleri düşük olacak” dedi.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un dar ve orta gelirli vatandaşlara, şehit aileleri, dul ve yetimlere hitap eden konutlar için ön ödemeli ve konut sertifikasına dayanan yeni bir süreç yürüteceklerini söylemesi üzerine konu ile ilgili açıklama yaptı. Akşam Gazetesi’nden Miray Çimen’in haberine göre; Ömer Bulut, “Önümüzdeki süreçte dar gelirli vatandaşlarımızın rahat satın almasını sağlayacak koşullarda Türkiye genelinde önemli sayıda konut uygulamasını gerçekleştirmiş olacağız” şeklinde konuştu.

837 BİN KONUT ÜRETİLECEK

Vatandaşların düşük taksitlerle ödeme yapacaklarını söyleyen TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Türkiye genelinde toplam 837 bin konut ürettiklerini ifade etti. Bunun yüzde 85’inin sosyal konut niteliğinde olduğunu belirten Ömer Bulut; “Sayın Cumhurbaşkanımız bunun yeterli olmadığını söylüyor, ‘TOKİ bu oranı yüzde 100’e çıkarmadan bu oranlara bakmayacağım’ diyor. Yeni hedefimiz yüzde 100 sosyal konut üretecek duruma ulaşmak” dedi.

150 MİLYAR LİRALIK YATIRIM

Geçen yıl yaklaşık 21 bin konutun ihalesi yapıldığını hatırlatan Bulut; “2018’de toplam 53 bin konutun satışını gerçekleştirdik. 43 bin konutun da vatandaşlarımıza teslimini sağladık. Son 15 yılda TOKİ'nin toplam yapmış olduğu yatırım 150 milyar TL civarında” ifadelerini kullandı.

CEBİ RAHATLATACAK ÖDEME YÖNTEMLERİ

Vatandaşın konuta ulaşımının nasıl rahat olabileceği konusunda çalıştıklarını belirten Ömer Bulut; “Taksitlerin teslime kadar belli bir kısmının ödemeleri yapılacak. Belli bir birikim yapılınca vatandaşın da peşinattan sonra kalan taksitleri azalmış olacak. Bu taksitleri de en aza çekebilmek adına TOKİ’nin yetkileri çerçevesinde maliyetleri düşürebilecek tüm unsurları bu projelere dahil etmek istiyoruz” diye konuştu.