Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Dar gelirliye sosyal konut projesi yıl sonunda tamamlanacak

Adana’nın Yüreğir ilçesinde hayata geçirilen dar gelirlere özel sosyal konut projesinin yıl sonunda tamamlanacağı duyuruldu.

Tamamen belediyenin öz kaynakları ile hayata geçirilen Yüreğir Dar Gelirli Gruba Sosyal Konut Projesi’nde sona yaklaşılıyor. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan tarafından yapılan açıklamaya göre, Yüreğir ilçesine bağlı Atakent Mahallesi’nde hayata geçirilen 644 konutluk projenin yıl sonuna kadar tamamlanabilmesi için büyük bir çaba harcanıyor.

Konut sahiplerinin 2018 yılının sonunda projenin hayata kazandırılmasının ardından gerçekleştirilecek kura yöntemiyle belirleneceği projede başvurular ise devam ediyor. Hak sahiplerinin belirlenebilmesi için gerçekleştirilecek olan kuraya katılım için başvurular Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi’nde yer alan Yüreğir Sosyal Konut Başvuru Ofisi'nden 15 Şubat 2018 tarihine kadar yapılabilecek.

Yüreğir halkının en iyisine layık olduğunu belirten Başkan Çelikcan modern ve sıcak yuvalar sunacaklarını sadece konut değil bir yaşam alanı üreteceklerini ve projenin Yüreğir’de hayata geçirilen en büyük yatırım olduğunu kaydetti.

Belirli şartları karşılayan her vatandaşın bu projeden faydalanabileceğini söyleyen Mahmut Çelikcan hedeflerinin projeyi 2018 yılında tamamlamak ve hak sahiplerini evlerine kavuşturmak olduğunu söyledi.

Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Atakent Mahallesi’nde konumlandırılan 2+1 formatlı 644 tane konut barındıran “Dar Gelir Grubu Sosyal Konut Projesi” kapsamında başvurular 15 Şubat 2018 tarihi mesai bitimine kadar devam edecek. Projeden daire sahibi olmak isteyenler başvurularını belirlenen tarihe kadar gerçekleştirdikleri takdirde 2018 yılı sonunda yapılacak noter huzurundaki kura seçimine katılma hakkı kazanacaklar. Hak sahipleri çekilen kura sonucunda belirlenecek.

Dar gelirli, hayatında hiç konut sahibi olmamış aileleri ev sahibi yapmak için hayata geçirilen projede sadece konut değil aynı zamanda bir sosyal yaşam alanı oluşturuluyor. Yüreğir halkına sunulan projenin sosyal olanakları arasında, kapalı yüzme havuzu, kapalı spor salonları, sosyal tesis ve çeşitli sosyal aktivite alanları da yer alıyor. Projenin 2018 yılının sonunda tamamlanarak gerçekleştirilen kuranın ardından hak sahiplerine anahtar teslimlerinin yapılması bekleniyor.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Yüreğir halkına sunulan 644 konutluk sosyal projenin 2018 yılında tamamlanması içinb gerekli tüm çabanın gösterildiğini vurguladı.