Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Dar gelirliye ucuz kiralık daire müjdesi

GYODER Başkan Yardımcısı Gürsel Öngören, dar gelirli vatandaşlara normal fiyatın 5’te 1 fiyatına konut kiralanacağını ifade etti.

GYODER başkanlığını Aziz Torun’dan devralan Dr. Feyzullah Yetkin, ilk basın toplantısını yaptı. Toplantıda GYODER’in yeni dönem stratejilerine dikkat çekildi.

GYODER, yeni dönem stratajilerini açıkladı. GYODER Başkan Yardımcısı Gürsel Öngören, Kalkınma Bakanlığı’nın dar gelirlilere 5’te 1 fiyatına konut kiralamasına yönelik proje çalıştığını söyledi.

Yetkin, dar ve orta gelirliye ucuz konut üretimi için arsa maliyetlerinin düşürülmesi konusunda kamu kurumları ile işbirliği içinde düzenlemeler yapılması gerektiğini gündeme getireceklerini söyledi.

GYODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gürsel Öngören ise Kalkınma Bakanlığı’nın devletin portföyünde yer alacak konutları dar gelirlilere düşük fiyatla kiralayacağı bir proje üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

Öngören Toki’nin ucuz konut üretip, dar gelirli vatandaşlara düşük fiyata satması gibi bu projeyle de uygun fiyata üretilecek konutların yine bir kurum üzerinden düşük fiyatla kiralanacağını açıkladı.

Kalkınma Bakanlığı’nın yürüttüğü çalışma kapsamında devletin portföyündeki konutlar dar gelirlilere normal fiyatın 5’te 1 fiyatına kiralanacağını ifade eden Öngören, “Devlet bir konut portföyü oluşturacak. Şu anda konut üretip satıyor. Bu proje ile konut üretip kiralayacak” dedi.

Bu modelin belirli lüks sitede de uygulanacağına dikkat çeken Öngören, “Toki projeleri şehrin dışında kalıyor. Gettolaşmayı önlemek için lüks sitelerde de belli sayıda katların bu projeye ayrılması düşünülüyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: Habertürk