Validebağ Konakları
1 Yıl Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
1 Yıl Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Demir İnşaat'ın Gültepe projesinin maliyeti 500 milyon TL

İstanbul'un birçok bölgesinde konut projeleri hayata geçiren Demir İnşaat, Gültepe'de kentsel dönüşüme girmeye hazırlanıyor.

2016 yılını kentsel dönüşüm yılı olarak ilan Demir İnşaat, Gültepe'de kentsel dönüşüme start verdi. Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, "Kentsel dönüşüme Gültepe'den başladık. Ancak devamının geleceğini söyleyebiliriz. Dönüşüm ile ilgili takip ettiğimiz araziler ve bölgeler var. Önümüzdeki dönemde bunlar da netleştikçe açıklayacağız" dedi.

Proje 500 milyon TL'ye mal olacak

Bölgede yaşayanların projelerine yoğun ilgi gösterdiğini belirten Demir, "Buradaki evlerin bir kısmı babadan kaldığı için dolayısıyla muhatap olacağımız kişi sayısı da artıyor. Yaklaşık bin 200 kişiyle muhatap oluyoruz. Tüm zorluklarına rağmen önümüzdeki dönemde yeni dönüşüm projelerimize odaklanıyoruz" diye konuştu. Gültepe'de 500 milyon TL yatırım değeriyle hayata geçirecekleri kentsel dönüşüm projesiyle ilgili toplamda 700 kişiyle görüşme yapıldığını anlatan Demir, yüzde 87'lik kısımdan ön protokol imzası aldıklarını söyledi.

"Bakanlık inşaatçıların yanında olmalı"

Bölgede işlerin çok zor yürüdüğüne dikkat çeken Demir, "20 günde noter sözleşmesi yaptığımız kişi oranı yüzde 60'lara geldi. Tabi ki parsel parsel görüşmeler yaptığımız için çok zorlanıyoruz. Çünkü her parselde en az 8 veya 10 hissedar var. Onların hepsini bir araya toplayıp ikna etmek çok zamanımızı alıyor" dedi. Bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan da destek görmek istediklerini belirten Demir, "Anlaşmakta zorlandığımız geri kalan yüzde 10-15 hissedarlarla bakanlık ve belediyeler devreye girip sorunu çözmekte bizim yanımızda olmalı. Bu insanları bir araya getirmek, sorunları çözmek yıllar sürüyor. Maddi olarak büyük sorumluluklar üstleniyoruz. Bu süreçte devletin yanımızda olduğunu hissetmeliyiz." şeklinde konuştu.