Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Denizİstanbul'da ayda 2 bin 870 TL'ye ev sahibi olmak mümkün

Keleşoğlu Holding imzasıyla Yakuplu'da hayata geçirilen Denizİstanbul projesinde yüzde 25 peşinat ve 0,70 faiz oranıyla 120 ay vade fırsatı devam ediyor.

İstanbul'un gelişmeye devam eden bölgelerinden Yakuplu'da konumlandırılan Denizİstanbul projesinde inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Hem yatırım hem de oturum amaçlı konut sahibi olmak isteyenlere hitap eden projeden yüzde 25 peşinat 120 ay 0,70 faiz oranıyla ya da yüzde 25 peşinat 60 ay 0,42 faiz oranıyla konut satın alınabiliyor. Eylül ayı sonuna kadar geçerli olacak kampanya kapsamında aylık taksitler 2 bin 870 TL'den başlıyor.

"Önümüzdeki dönemde zorunlu fiyat artışları görebiliriz"

Toplamda 4 bin 619 daire ve 330 villanın yer aldığı Denizİstanbul projesinde kişi başına 15 metrekarelik yeşil alan düşüyor. Tamamlandığında yüzde 40-60 oranında prim yapması beklenen projeyle ilgili konuşan Keleşoğlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Dursun Keleş, "Sayın Cumhurbaşkanı’mızın çağrısı üzerine faiz indiriminin psikolojik sınırın altına inmesi sektörde olumlu bir hava yarattı. Ancak, bankaların kredi faizleri konusunda daha esnek olmalarını bekliyoruz. Hükümetimizin destek ve teşvikleri aşikar fakat gayrimenkul alımının yapılacağı şu dönemlerde bankalar regülasyonlarını tekrar gözden geçirmeli. Bankaları, ülkeye güvenmeye ve gayrimenkul sektörünü mortgage faiz oranları ile daha da desteklemeye davet ediyorum. Emlak Konut’un gündeme getirdiği indirim oranlarının, uzun bir aradan sonra tarihi nitelikte olduğunu belirtebilirim. Bu oranları finans sektörü ile yakalamanın maliyeti, 100 bin TL kredi için kuruma 15-18 bin TL arasında bir maliyet yaratıyor. Rekabet şartlarından dolayı uygulamaya konulan faiz oranlarının finans sektörü tarafından desteklenmemesi durumunda sürecin kalıcı olması imkansız. Finans kuruluşları için maliyetler yüksek kalabilir fakat gayrimenkul sektöründe tek maliyet paranın maliyeti değildir. Betonundan demirine, kapısından penceresine sayıları iki yüzleri bulan inşaat girdileri var. Darbe girişimi sonrasında dövize bağlı değişen değerler ve artan maliyetler aşikar. Bu etki, ince ve kaba inşaat sürecinde veya temelleri yeni atılan projelerde farklı işliyor. Önümüzdeki üç ila altı aylık süre içerisinde değişen inşaat maliyetlerinden dolayı, zorunlu fiyat artışlarını görebiliriz. Dolasıyla, yatırım ve yaşam için önemli fırsatların sunulduğu şu dönemde gayrimenkul alımında bugünün koşullarının değerlendirilmesi gerekiyor" dedi.