Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Denizli'deki konut sahipleri yüzde 2 oranında kar etti

Türkiye İş Bankası’nın desteğiyle hazırlanan REIDIN Emlak Endeksi Şubat ayı raporuna göre, geçtiğimiz ay konut fiyatlarının en çok yükseldiği il Denizli oldu.

Türkiye'nin 68 il, 242 ilçe ve 1202 mahallesi baz alarak hazırlanan REIDIN Emlak Endeks aylık sonuçları açıklandı. Endeks sonuçlarına göre; konut fiyatları Şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 1.10 oranında; geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 8.97 oranında arttı. Şubat ayında konut fiyatlarının en çok arttığı il olan Denizli’de metrekare başına konut satış fiyatları yüzde 2.09 oranında artış gösterdi. Aynı dönem içerisinde konut satış fiyatlarının en çok azaldığı şehir ise yüzde 0.73 oranı ile Yalova oldu.

Aydın'da kiralık konut fiyatları yüzde 2.01 oranında arttı

Kiralık konut fiyatlarında ise Şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 0.10 oranında; geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 5 oranında arttı. Şubat ayında Aydın'da metrekare başına konut kira değerleri yüzde 2.01 oranında arttı ve Aydın kiraların en çok yükseldiği şehir oldu. Aynı dönem içerisinde konut kira değerlerinin en çok azaldığı şehir ise yüzde 2 oranı ile Afyonkarahisar oldu.

Aydın amortisman süresinde de ilk sırada yer aldı

Amortisman süresi bakımından, satın alınan evlerin kiraya verildiğinde alış fiyatını en kısa sürede karşılayabildiği illerin başında Aydın gelirken, yıllık brüt kira getirisi bakımından en yüksek getiri oranları Aydın, Van ve Giresun şehirlerinde ölçüldü.

Yeni konut fiyatları 7 yılda yüzde 73.30 oranında arttı

Yeni konut fiyatları ise, Şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 0.46 oranında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2.79 oranında ve endeksin başlangıç dönemi olan 2010 yılı Ocak ayına göre yüzde 73.30 oranında arttı. Endeks sonuçları, aynı ay içerisinde, İstanbul Asya yakasında yer alan markalı konut projelerinde yüzde 0.61 oranında; İstanbul Avrupa yakasında yer alan markalı konut projelerinde yüzde 0.06 oranında artış yaşandığını gösterdi.