Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Deprem riski taşıyan 7,5 milyon konut yeniden dönüştürülecek

Hükümet tarafından deprem riski taşıdığı belirlenen İstanbul’da toplam 7,5 milyon konut yeniden kentsel dönüşüm kapsamına alınarak yenilenecek.

Hükümet tarafından deprem riski taşıdığı belirlenen İstanbul’da toplam 7,5 milyon konut yeniden kentsel dönüşüm kapsamına alınarak yenilenecek.

Yurt genlinde başlatılan ve uzun süredir çalışmaları süren kentsel dönüşüm seferberliği kapsamında yurt genelindeki büyük şehirlerde de hasarlı ve deprem riski taşıyan yapılar yeniden dönüşüm kapsamına alınıyor.

Deprem riski taşıdığı belirlenen 7,5 milyon adet konut 15 yıl içerisinde hükümet tarafından yeniden dönüştürülmeye hazırlanıyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarına hız veren ve ivmeyi yükselterek projelerini hayata geçirmeyi sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından 2018 yılı itibariyle mega kentte yeni bir dönem başlatılıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yürütülen kapsamlı kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında İstanbul’da yer alan deprem riskli yaklaşık 150-200 bin adet konut 15 yıl içinde yenilenecek. Depreme dayanıklı hale getirilecek olan kentsel dönüşüm kapsamına alınan hasarlı yapılar kısa sürede yenilenecek ve yapılardaki güvenlik üst seviyeye taşınacak.

15 yıl içinde 7,5 milyon konutun yenilenmesi için yerel kaynaklar kullanılacak

İstanbul’da başlatılan deprem riskli konutları yenileme çalışmaları kapsamında yerel yönetimlerin 2023'e kadar olan alt yapı projeleri için İLBANK A.Ş.kaynaklarından yararlanılacak.

Mega kentte 150-200 bin arası deprem riskli konut güvenli hale getirilecek

Yurt genelinde deprem riskli binalara yönelik geliştirilen seferberlik kapsamında yılda ortalama 500 bin adet konutun yeniden dönüştürülmesi hedefleniyor. Bu hedef doğrultusunda İstanbul’da yIlda yenilenmesi planlanan konut sayısı ise 150-200 bin
civarında oldu.

Türkiye genelinde başlatılan deprem riskli yapıların yeniden dönüştürülmesi ilişkin seferberlik çalışmalarına toplam 52 ilde 218 adet riskli alanda yer alan 550 bin konutun yeniden dönüştürülmesi ile start verilmesi hedefleniyor.