Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Dev proje İstanbul’da 4 ilçede konut fiyatlarını yükseltecek

Kanal İstanbul projesi ilde Arnavutköy, Başakşehir, Küçükçekmece ve Avcılar ilçesindeki konut fiyatlarını yükseltecek.

Karadeniz ile Marmara Denizi’ni birbirine bağlayan İstanbul Boğazı’na alternatif olarak planlanan Kanal İstanbul projesinin merakla beklenen güzergâhı nihayet açıklandı. Güzargaha göre İstanbul’daki dört ilçede konut fiyatlarında önemli artışlar yaşanması bekleniyor.

Başakşehir,Arnavutköy, Küçükçekmece ve Avcılar’da fiyatlar yükselecek

Proje Arnavutköy, Başakşehir, Küçükçekmece ve Avcılar ilçelerinden geçecek. Kanal İstanbul güzergâhının yaklaşık 7 bin 41 metrekarelik kısmı Küçükçekmece, yaklaşık 3 bin 100 metrekarelik kısmı Avcılar, yaklaşık 6 bin 500 metrekarelik kısmı Başakşehir ve yaklaşık 28 bin 564 metrekarelik kısmı ise Arnavutköy sınırları içerisinde yer alacak.

Kanal İstanbul projesinin başlamasıyla birlikte bu bölgelerde emlak fiyatlarının da etkilenmesi bekleniyor. Proje Arnavutköy’ün Baklalı, Çilingir, Dursunköy, Durusu, Karaburun, Sazlıbosna, Tayakadın, Terkos, Yeniköy; Başakşehir’in Altınşehir, Şahintepe; Küçükçekmece’nin Fatih, İstasyon, Kanarya, Yarımburgaz; Avcılar’ın ise Fatih, İstasyon, Kanarya, Yarımburgaz mahallelerinden geçecek. Peki, Kanal İstanbul projesinin güzergâhında bulunan Arnavutköy, Başakşehir, Küçükçekmece ve Avcılar’da konut metrekare fiyatları ne durumda? Projeyle birlikte değerlenecek olan bu bölgelere yatırım yapmak isteyenler ne yapmalı?

ARNAVUTKÖY

Son yıllarda TOKİ projeleriyle birlikte dikkat çeken İstanbul ilçelerinden Arnavutköy’de 247 bin 507 kişi yaşıyor. Kanal İstanbul projesi Arnavutköy’ün Baklalı, Çilingir, Dursunköy, Durusu, Karaburun, Sazlıbosna, Tayakadın, Terkos, Yeniköy mahallelerindeki konut fiyatlarını etkileyecek. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre Arnavutköy’de son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0,38 artış gösterdi.

Arnavutköy ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 176 TL olurken, geri dönüş süresi 23 yıl oldu. Bölgede satılık konut fiyatları 163 bin 220 TL ile 272 bin 000 TL arasında değişiyor.

BAŞAKŞEHİR

Toplu konut projelerinin adresi Başakşehir’in gelişmekte olan Altınşehir ve Şahintepe mahallelerindeki emlak fiyatlarının Kanal İstanbul’la birlikte yükselmesi bekleniyor. Başakşehir’in geneline bakıldığında satılık konut fiyatlarının son bir yılda yüzde 0,89 arttığı görülüyor.

Bölgede konut metrekare fiyatları 3 bin 754 TL. Başakşehir’de konut yatırım geri dönüş süresi ise 24 yıl. Satılık konut fiyatları da 281 bin 567 TL ile 469 bin 300 TL arasında değişiyor.

KÜÇÜKÇEKMECE

Fatih, İstasyon, Kanarya, Yarımburgaz mahalleleriyle birlikte Kanal İstanbul projesinin güzergâhında yer alan Küçükçekmece ilçesinde son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1,22 artış gösterdi.

Bölgede satılık konut metrekare fiyatları 3 bin 361 lira olurken, konut fiyatları 252 bin 089 lira ile 420 bin 100 lira arasında değişiyor. Bölgenin konut yatırım geri dönüş süresi ise 16 yıl.

AVCILAR

İstanbul’un eski semtlerinden Avcılar’da 430 bin 770 kişi yaşıyor. Bölgenin Denizköşkler, Firuzköy, Gümüşpala, Tahtakale, Üniversite mahallelerinde Kanal İstanbul projesiyle birlikte konut fiyatlarının artması bekleniyor.

Bölgenin geneline bakıldığında ise satılık konut fiyatlarının son bir yılda yüzde 0,11 azalış gösterdi. Avcılar’da satılık konut metrekare fiyatları 2 bin 501 TL olurken; satılık konut fiyatları fiyatı 187 bin 538 lira ile 312 bin 600 lira arasında oldu. Bölgede konut yatırım geri dönüş süresi ise 18 yıl. zingat.com