Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

“Devlet teşvikleri kısa ve orta vadede konut stokunu eritecek”

2018 Mayıs TÜİK konut satış istatistiklerini değerlendiren Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt verilerin kampanyaların sonucu olduğunu söyledi.

Devlet tarafından yapılan konut teşvikleri ve kampanyaları sayesinde konut stokunu kısa ve orta vadede erimeye başlayacağını ve TÜİK 2018 Mayıs ayı konut satış istatistiklerine ilişkin verilerin de bunun göstergesi olduğunu ifade eden Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra konut ve gayrimenkul sektörüne yapılan yatırımların artış göstereceğini söyledi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından her ay düzenli olarak yayımlanan konut satış istatistiklerinin Mayıs 2018 raporu hakkında önemli değerlendirmelerde bulunan Özyurt, gayrimenkul sektöründeki durgunluğunu uzun süreli olmadığını, proje üreten firmaların yaşadığı maliyet arışı, döviz yükselmesi, kredi ödemelerinde bankaların uyguladığı baskı gibi sorunların şu anda yeni proje üretilmesini engellemesiyle birlikte devlet ve özel sektör tarafından sektörde uygulanan teşvik ve kampanyaların konut stoku üzerinde önemli bir etkisi olduğunu söyledi.

Devlet ve özel sektör tarafından hayata geçirilen teşvikler ve kampanyalar yardımıyla konut stokunun kısa ve orta vadede erimeye başlayacağını ifade eden Özyurt, bunun kanıtının da TÜİK 2018 Mayıs verileri olduğunu söyledi.

2018 yılı Mayıs ayı içerisinde yabancı yatırımcılara gerçekleştirilen konut satışları hakkında da konuşan Özyurt, konut satışlarının geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 36.1 artarak 2 bin 415 olarak gerçekleşmesini mutluluk verici olduğunu söyledi. Özyurt seçimlerden sonra yabancı yatırımcıların da güven artışına gireceğini ve bunun devamında konut satışlarının yükseleceğini öngördü.