Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Devletin konut desteğinde üst limit artırıldı

Ailelerin ev sahibi olabilmeleri için başlatılan Konut Hesabı ve Devlet Katkısı uygulamasında düzenleme yapıldı. Devlet katkısında üst limit arttı.

Ailelerin ev sahibi olabilmeleri için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 2016’nın Mayıs ayında başlatılan “Konut Hesabı ve Devlet Katkısı” uygulamasında son düzenlemeler yapıldı. Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; devlet katkısında üst limit arttı.

EV ALANA 20 BİN LİRA KARŞILIKSIZ DESTEK

5 yıl boyunca 80 bin TL biriktirmiş olana, ev alırken devlet tarafından 20 bin TL karşılıksız para verilecek. Bunun yanı sıra evlenmek isteyenlere verilecek çeyiz yardımı da 5 bin TL’den 7 bin 500 TL’ye artırıldı. Çiftler ayrı ayrı her iki ödeneğe de başvurdukları halinde toplam 55 bin lira yardım alabilecek. Ödenecek olan para, her yıl yeniden değerleme oranı kadar artırılacak.

BAKAN BİZZAT AÇIKLADI

Meclis'te bütçe sunumu yaparken konuyla ilgili şu açıklamalarda bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk; “Devlet katkısı çeyiz hesabı uygulamasında 5 bin TL’den 7 bin 500 TL’ye çıkarıldı. Konut hesabında ise 15 bin TL’den 20 bin TL’ye yükseltildi. Eylül sonu itibariyle çeyiz hesabında 22 bin kişiye yaklaşık 67 milyon TL, konut hesabında da 15 bin kişiye 105 milyon TL mevduat bulunuyor” şeklinde konuştu.