Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Dinlenme alanlarını renklendirecek yepyeni bir fikir: “Uçan Yatak”

Yatak odanızın ya da dinlenme alanlarınızın dekorasyonundan sıkıldınız mı? Cevabınız evet ise size kendiniz de yapabileceğiniz tasarım harikası bir öneri!

Uzun çalışma saatlerinin ve yorucu modern hayatın üzerimizdeki etkisini atabilmenin en güzel yolu eve keyifli vakit geçirmekten ve güzel bir uykudan geçer. Evimizin iç dekorasyonu şüphesiz ki hepimiz için önemli ama bazılarımız için yatak odası ve dinlenme odası alanları daha önemlidir. Eğer siz de onlardan biriyseniz ve yatak odanızın dekorasyonundan sıkıldıysanız size harika bir önerimiz var! Uçan yatak!

Evet, yanlış okumadınız, uçan yatak! Dışardan bakıldığında altından ışıklar sıçan ve havada duran bir yatakta uyumayı kim istemez? Hem misafirlerinizi şaşırtmanızı hem de odanıza renk katmanızı sağlayacak olan yatağın sırrını sizlerle paylaşıyoruz. Uçan yatağa ‘uçuyormuş’ gibi bir izlenim vermek düşündüğünüzden çok daha kolay.

Yatağınızın altına ahşap plakalardan hazırlanmış istediğiniz yükseklikteki bir destek ile yatağınıza uçuyor izlenimi verebilirsiniz. Bunun için 2*6 ebatlarında çerçeve oluşturmak için ve 2*4 ebatlarında yatağın uçtuğu izlenimini oluşturabilmek için ve son olarak 2*10 ebatlarında da destek için ahşap plakaya ihtiyacınız var. Bu örnek boyutlardan yola çıkarak yatağınıza uygun biçimde kestiğiniz ahşap plakalardan yatağınızdan birkaç boy küçük bir ahşap kare yaparak yatağınızın altına yerleştirebilir ve ‘uçuyormuş’ illüzyonunu kolaylıkla meydana getirebilirsiniz.

Yapı marketlerden ya da elektrikçilerden satın alabileceğiniz mini dizi ışıkları da bu boş alana yerleştirdiğinizde uçan yatağınızın altından aynı zamanda bir ışık saçılıyormuş izlenimi de oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu ışıkları gece lambası niyetine de kullanarak yaşamı daha keyifli ve konforlu hale getirebilmeniz de mümkün!

Sadece ahşap plakalar, bir yatak, biraz yapıştırıcı ve renkli ışıklandırma ile uçan yatağınızı elde edebilirsiniz!