Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

DKY Sahil yüzde 20 indirimle satışa çıktı

DKY İnşaat'ın Kartal'da inşa ettiği yeni projesi DKY Sahil, avantajlı fiyatlar ve uygun ödeme koşullarıyla satışa çıktı. DKY Sahil'de fiyatlar 997 bin TL'den başlıyor.

2017 yılında 4 yeni projeye start verecek olan DKY İnşaat, 240 milyon TL'lik yatıırmla hayata geçirdiği yılın ilk projesi DKY Sahil'de satışlara başladı. Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Kartal sahilinde inşa edilen DKY Sahil projesinde toplam 138 daireye yer veriliyor. Alanları 100 metrekare ile 328 metrekare arasında değişen 2,5+1, 3,5+1 ve 4,5+1 tiplerinde dairelere yer verilen DKY Sahil projesinde daire fiyatları 997 bin TL ile 2 milyon 900 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

Teslimlerine 2019 Haziran ayında başlanması planlanan DKY Sahil projesi 5 bin metrekarelik arazi üzerinde yükseliyor. İnşaat çalışmalarına geçtiğimiz ay başlanan projenin sosyal donatı alanları arasında yeşil alanlar, çocuk oyun alanları, yürüyüş parkurları ve yüzme havuzu yer alıyor. Yüzde 5 peşinatla 60 ay sıfır faiz veya 0,45 faiz oranıyla 120 ay vade imkanından yararlanarak konut sahibi olunabilen projede metrekare birim fiyatları 7 bin 900 TL'den başlangıç gösteriyor.

DKY Sahil'den konut alan yatırımcılar yüzde 50 kar edecek

Projenin 8 Mart Çarşamba günü gerçekleştirilen lansmanında projeyle ilgili bilgi veren DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, sadece sınırlı sayıda konutun bulunduğu projeden Mart sonuna kadar geçerli olacak lansman fiyatları ile ev alan müşterilerin proje tamamlandığında yüzde 50 karlı çıkacaklarını söyledi. Dumankaya, “Lansmana özel avantajlı fiyatlarla satışa sunduğumuz DKY Sahil projemizden konut alanlar karlı çıkacak. Anadolu yakasının merkezi olan Kartal’ın sahilinde yer alan projemizin önü hiçbir zaman kapanmayacak. 120 aya kadar vade ve yüzde 5 peşinatla konut sahibi olma imkanı bulunan DKY Sahil, Sabiha Gökçen Havalimanına sadece 10 dakika, Kartal metrosu ve deniz otobüsü iskelesine 5 dakika mesafede. Premium bir yaşam kalitesi sunduğumuz bu proje Kartal’a daha fazla değer katacak ve çıtayı yukarı çekecek” diye konuştu.

2017'de 1.5 milyon konut satılacak

Geçen yıl ülkede 1 milyon 300 binin üzerinde konutun satıldığını hatırlatan Ali Dumankaya, bu sektörün yeni bir rekor kıracağını söyledi. Yabancıya konut satışının kolaylaştırılması ve vergi indirimleri ile hükümetin sektöre çok büyük destek sağladığını ifade eden Ali Dumankaya, “Bu yılın ikinci yarısı ile birlikte ekonomide de bahar havasının başlayacağına inanıyoruz. Tüm sektörlerde olduğu gibi gayrimenkul sektörünün de çok daha başarılı bir yıl geçirerek yılı 1.5 milyon konut satışıyla rekor kırarak kapatacağını düşünüyorum. İnşaat sektörü bu ekonomik hareketlenmede lokomotif görevi görecek” dedi.

Anadolu yakasında 3 proje daha inşa edecek

2017 yılında DKY İnşaat’ın devam eden üç projesinin tamamlanarak sahiplerine teslim edileceğini ve 4 yeni projenin lansmanının gerçekleştirileceğini vurgulayan DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Dumankaya, “Lokum Evler’de 742 konut ve 8 ticari alan, DKY Cadde Erenköy 86 projesinde 33 konut, DKY Cadde Suadiye 12 projesinde 40 konut olmak üzere toplamda 823 bağımsız bölümü bu yıl sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz. DKY İnşaat olarak bu yıl DKY Sahil’in dışında 3 yeni projenin daha lansmanını yapacağız. Bu üç projemizin toplam yatırım değeri 940 milyon lira olacak. DKY Sahil projesi ile birlikte 2017 yılında toplamda 1 milyar 180 milyon liralık yatırıma başlamış olacağız” açıklamasını yaptı.

Ömer Dumankaya, bu yıl Dragos ve Kartal'da iki konut projesi, Tuzla'da ise bir ofis projesi olmak üzere 4 yeni projede aynı anda yaklaşık 1250 kişiye yeni istihdam sağlanacağını belirterek, “Şu anda devam eden projelerimizde yaklaşık 990 kişi çalışıyor. Bu projelerimizden bir kısmı bu yıl tamamlanacak. İstihdamın bu kadar önemli olduğu bir dönemde ülke ekonomisine katkıda bulunduğumuz için mutluyuz” diye konuştu.