Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Doğalgaz tüketiminde rekor kırdık!

Türkiye'deki doğalgaz kullanım oranı 2016'nın Ocak ayında en yüksek seviyeye ulaştı. Ocak ayı Türkiye'nin en çok doğalgaz tükettiği ve ithal ettiği ay olarak tarihe geçti

Türkiye'deki doğalgaz aboneleri, 2016 Ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre doğalgaz kullanımını yüzde 5,7 artırdı. Türkiye genelinde Ocak ayında doğalgaz kullanım oranı 5,8 milyar metreküpü buldu. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) verilerinden derlenen bilgilere göre bu dönem 'Türkiye'de en çok doğalgaz tüketilen ve ithal edilen ay' olarak kayıtlara geçti.

En çok doğalgazı Rusya'dan ithal ettik

2016 Ocak ayı içerisinde en çok doğalgazı ise Rusya'dan ithal ettik. Söz konusu dönemde Rusya'dan ithal edilen doğalgazın miktarı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 3,58 arttı. 2015 Ocak ayında yüzde 53,81 olan Rusya'nın toplam doğalgaz ithalatındaki payı bu yılın ocak ayında yüzde 51,65'e geriledi.

Doğalgaz ithalatında Rusya'yı 852 milyon metreküple İran ve 594 milyon metreküple Azerbaycan takip etti. Boru hatlarıyla yapılan doğalgaz ithalatı toplam 4 milyar 232 milyon metreküp olarak gerçekleşti.