Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

"Dönüşüm evler yıkılacak yerine AVM yapılacak şeklinde algılanıyordu"

Dünyanın en çok turist alan bölgelerinden biri olan Antalya kentsel dönüşüm projeleri ve 4.5 milyar TL değerindeki 11 mega projesiyle yatırımcılardan ilgi bekliyor.

Bu yıl Gelişen Kentler Zirvesi'nin 9'uncusu GYODER tarafından dünyanın en çok turist çeken 4. bölgesi olan Antalya'da gerçekleştirildi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı işbirliği ile gerçekleşen zirveye GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas’ın yanı sıra sektörün birçok temsilcisi, yatırımcıları, uzmanları ve farklı kurum ve kuruluşlardan basın mensupları katıldı.

Antalya'nın kentsel dönüşüm süreci ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ilin dönüşüm için geç kaldığını ve yakın bir zaman kadar vaatnaşın dönüşümle ilgili yanlış düşünüyor olduğunu savundu.

Kentsel dönüşümle ilgili görüşlerini bildiren Türel, “2014’te Antalya’da kentsel dönüşüm yoktu. İnsanlar dönüşümü evler yıkılacak yerine AVM yapılacak şeklinde algılıyordu. Şimdi Kepez Santral dönüşümü başlatıyoruz. Bu, klasik kentsel dönüşümün ötesine gidecek ve Antalya’ya yeni bir kimlik kazandıracak. Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi. Çünkü sıfır problem, yargıda bir sorun yok. 3 bin 200 hak sahibine 5 bin konutla bu yapıyı Antalya’ya kazandırıyoruz. İbadet yerinden hastanesine kadar bir şehir projesi. Başta bunu izah ettiğimizde vatandaştan büyük tepki gördük, ancak anlattıkça kabul gördü. Vatandaşa gittiğimizde, ‘Aman bizi müteahhitle karşı karşıya getirme’, müteahhide gittiğimizde ‘aman bizi vatandaşla karşı karşıya getirme, belediye arada sigorta olsun’ dediler” diye konuştu.