Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Double Flats'ta öğrenci yaşamına uygun evler 250 bin TL'den başlıyor

KSK Yapı tarafından geliştirilen Double Flats alanında tek alan mimari yapısıyla öğrenci yaşamına en uygun konut projesi olarak dikkat çekiyor.

KSK Yapı güvencesiyle İstanbul Anadolu Yakası’nın yeni gözde lokasyonlarından Maltepe’de projelendirilen Double Flats’te öğrenci yaşamına en uygun ve öğrenciler için en üst düzeyde konfor sağlayacak bir yaşam vaat ediliyor.

Konut satın almak için üniversite kampüslerinin yakın olduğu lokasyonları tercih eden yatırımcılar için adeta biçilmiş kaftan niteliği taşıyan projede fiyatlar 25 bin TL’den başlıyor.ç

Öğrenci yaşamına en uygun konut projesi ve alanında tek olan, ilginç mimari yaklaşımı ile eşsiz örnek Double Flats benzerlerinden ayrılıyor.

1+1 ve 2+1 daire tipleri bulunuyor

Projenin geliştirici firması KSK Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Mürsel Say ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kalaycıgil, Double Flats projesini benzerlerinden ayıran en önemli faktörün projede sunulan 1+1 ve 2+1 daire seçeneklerinden herhangi birini tercih eden yatırımcının firma tarafından teslim sonrası üniversite öğrencilerine kiralanacak mülklerinin ilk yatırım bedellerini hiç bir kira artışı hesap etmeden 14 ile 16 yıl arasında alabiliyor olması olduğunu belirtti.


Fiyatlar 250 bin TL’den başlıyor

250 bin TL’den başlayan rakamlarla herbiri dubleks olan 1+1 dairelerden birine sahip olunabilen projede çevresindeki emsallerde bir dairenin aylık kira getirisi minimum 1500 TL’den başlamakta. Kaba bir hesapla hiç kira artışı olmasa dahi ön yatırım bedeli 166 ayda geri alınabilmektedir. Konut piyasasında yeni yatırım enstrümanlarının arandığı ve maalesef gayrimenkul sertifikası gibi başarısız olan modellerin yanında öğrenci potansiyeli yüksek bir bölgede kiracı sorunu yaşamayacak ve bire bir amacına uygun inşa edilmiş olan bir konuta sahip olmak an itibariyle çok cazip ve uygulamada geçerliliği kanıtlanmış bir seçenek oluşturmaktadır. diyerek sözlerini noktaladı.

Yatırım odaklı konut projeleri seçilirken nelere dikkat edilmeli?

Doğru yapılmış gayrimenkul yatırımı her zaman farklı yatırım enstrümanlarından daha iyi kazandırır. Kuşkusuz bu alışveriş güvenilir ve teknik bilgisine itimat ettiğiniz bir kurumdan olmalıdır. Yatırım odaklı konut projeleri seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de projenin yer aldığı lokasyon. Eğer kendiniz oturacaksanız, işinize, çocuğunuz varsa okuluna, ulaşım araçlarına olan uzaklığı yaşamınıza dokunacak farklılıkları yaratabilir. Konut satın alırken bu gibi önceliklerinizi bir liste haline getirerek araştırmanıza yön verin. Başlangıç olarak hangi bölgelerden ev almanın sizin için daha faydalı olacağına bu liste yardımıyla daha kolay karar verebilirsiniz. Satın alınacak konut oturum yerine yatırım için alınacaksa kira getirisi yüksek olmalıdır. Böylece konutun yatırım geri dönüşü daha erken olacaktır.