Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Dumankaya Grubu: El konan mal varlıklarıyla ilgimiz yok!

Geçtiğimiz hafta FETÖ/PDY'ye finansal destek sağladıkları iddiasıyla yönetim kurulu üyelerinin mal varlıklarına el konulduğu açıklanan Dumankaya Grubu'ndan açıklama geldi

15 Temmuz'da yaşanan hain darbe girişiminden sonra başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan Dumankaya Grubu Yönetim Kurulu Üyeleri Uğur Dumankaya, Ayla Dumankaya Pirinççi ve Semih Serhat Dumankaya ile onursal başkan Halit Dumankaya'nın mal varlıklarına da el konulduğu açıklanmıştı.

Konuyla ilgili Dumankaya Grubu'ndan bugün yapılan yazılı açıklamada, el koyma kararının Dumankaya Grubu şirketlerinin mal varlıklarıyla bir ilgisinin olmadığının altı çizildi. Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Geçtiğimiz günlerde basın yayın organlarında yer alan mal varlığına “El Koyma” haberleri üzerine verilen kararın Dumankaya Grubu’nun ticari faaliyetlerini kapsayıp kapsamadığına dair kamuoyunda endişelerin olduğu anlaşılmıştır.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına bu hususun aydınlatılması için başvurulmuş olup, başvurumuz üzerine verilen kararda; Dumankaya Grubu şirketlerinin mal varlıklarına el konulmadığı hususu açıkça belirtilmiştir.

Bu itibarla Dumankaya Grubunun ticari faaliyetlerini engelleyecek veya sınırlayacak içerikte herhangi bir mahkeme veya savcılık kararı bulunmadığını hususu netleşmiştir.

2016 yılında, toplam 2915 dairenin teslimini gerçekleştiren; kurulduğumuz günden bu yana ise binlerce aileyi ev sahibi yapan bir kurum olarak projelerimizde herhangi bir duraksama bulunmamakta, bütün şantiyelerimizde çalışmalar tüm hızıyla devam etmekte ve Yönetim Kurulu üyelerimiz şahsen şirket yönetiminin başında olup fiilen çalışmalarına devam etmektedirler. Mevcut projelerimizdeki çalışmalar devam ederken, yeni projelerimizin hazırlıkları da sürdürülmekte olup çok kısa zamanda bu projelerimize başlanacaktır."