Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Düşük faizli İmar Barışı kredisi veren bankalar

Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank aylık yüzde 1.33’ten başlayan faiz oranları ile İmar Barışı kredisi sunuyor. Tüm detaylar haberimizde…

İmar Barışı uygulaması başvuruları 15 Haziran 2019 tarihine kadar devam edecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulamaya geçirilen ve 14 milyon yapının faydalanmasının beklendiği İmar Barışı’ndan yararlanmak isteyip finansal birikimi olmayan vatandaşlar için Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank düşük faizli kredi kullandırıyor.

KAMU BANKALARININ İMAR BARIŞI KREDİSİ

Kredi Pazarı’nda yer alan habere göre; kamu bankaları anlaşmalı konut projelerinde yüzde 0.98 faizli konut kredisi kampanyasının yanı sıra yine düşük faiz oranlarıyla İmar Barışı konut kredisi sunuyor. Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank İmar Barışı Kredi Kampanyası kapsamında yüzde 1.33’den başlayan faiz oranlarıyla kredi sağlıyor.

İMAR BARIŞI KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Yapı Kayıt Belgesi için kredi başvurusu yapan vatandaşlar 60 ay vade ve yüzde 1.33’ten başlayan faizle kredi alabiliyor. 20 bin TL’ye kadar olan kredilerde 48 ay vade için faiz oranı yüzde 1.33, 100 bin TL’ye kadar olan kredilerde 48 ay vade için yüzde 1.48, 100 bin TL üzerinde ise 48 ay vade için yüzde 1.65 olarak uygulanıyor.

İMAR BARIŞI KREDİSİ HESAPLAMA

İndirimli İmar Barışı kredisi, sadece Yapı Kayıt Belgesi bedeli kadar kullanılıp üzerinde tutarlarda çekilemiyor. 20 bin TL tutarında 48 ay vadeli İmar Barışı kredisi hesaplandığında aylık ödemeler 566 TL, kredinin toplam geri ödeme miktarı 27 bin 168 TL oluyor.