Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Düşük faizli konut kredisi sunan bankalar

Ev sahibi olmak isteyenler için düşük faizli konut kredisi kampanyası başlatıldı. Peki hangi bankalar düşük faizli konut kredisi veriyor? Cevabı haberimizde…

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ve Ziraat Bankası öncülüğünde konut kredisi faizlerinde indirim kampanyası başlatıldı. VakıfBank’ın dahil olduğu kampanyaya Halkbank da katıldı. Faiz kredisi oranları konut sahibi olmak isteyenler için aylık yüzde 0.98’e çekildi.

Milliyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; Halkbank’tan yapılan yazılı açıklamada, “Halkbank'ın aktif olarak kredili çalışmakta olduğu firmalarla iş birliği içinde sunduğu konut kredisi kapsamında, aylık yüzde 1.78 olarak belirlenen faiz oranlarında, konut kredisi çekecek olanların yüzde 0.98’i aşan faiz maliyetleri anlaşmalı firmalar tarafından üstlenilecek” ifadelerine yer verildi.

VAKIFBANK VE ZİRAAT BANKASI DA DÜŞÜRMÜŞTÜ

Ziraat Bankası cuma günü inşaat şirketlerinin elinde bulunan konut stokunun eritilmesi için kendi müşterisi olan konut inşaat şirketlerinden ev alanlara aylık yüzde 1'in altında faizle kredi imkanı getirdiğini açıklamıştı. Ardından harekete geçen VakıfBank da müşterisi olan şirketlerden konut alacaklara yüzde 0.98 faizle konut kredisi kullandıracağını duyurmuştu.