Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Düşük faizli kredi kampanyası ile satışlarda rekor bekleniyor

Konut sahibi olmak isteyenler için düşük faizli kredi kampanyası başladı. Kampanyanın başlaması ile birlik satışlarda rekor bekleniyor.

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ve Ziraat Bankası öncülüğünde düşük faizli konut kredisi kampanyası hayata geçirildi. Kampanyaya VakıfBank ve Halkbank da katıldı. Yeni kampanya ile birlikte konut pazarında satışlarda canlanma bekleniyor.

Kampanya ile birlikte bankaların çalıştıkları firmaların projelerinden konut almak isteyenlere, aylık yüzde 0.98 faiz oranından 120 ay vadede 500 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunuluyor. Hürriyet Gazetesi’nden Gülistan Alagöz’ün haberine göre; düşük faizli konut kredisi kampanyası ile birlikte pazarda canlanma, satışlarda ise rekor bekleniyor.

KONUT PAZARI CANLANACAK

Kampanya ile ilgili Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamada, 500 bin TL’ye kadar olan kredilerde ve bankayla çalışan firmaların konut projelerinde aylık yüzde 0.98 faiz oranının geçerli olacağı ifade edildi. Yüzde 2.99’u bulan faiz nedeniyle vatandaşın alım kararını ertelediğini belirten inşaat firmaları ve temsilcileri, kampanya ile birlikte konut pazarında canlanma beklediklerini ifade etti.

SATIŞLARDA REKOR BEKLENTİSİ

2018 yılının ilk 10 ayında Türkiye genelinde toplam 1 milyon 149 bin konut satışı gerçekleşti. 2017’de ise toplam 1 milyon 409 bin adetlik konut satışı ile tarihi rekor kırılmıştı. Pazarı hareketlendirecek adımlarla birlikte sektörde rekor beklentisi oluştu.

KONUT ALMAK İÇİN DOĞRU ZAMAN

Bu dönemde konut sahibi olmak isteyenler için düşük faizli kredi kampanyasının yanı sıra başka avantajlar da bulunuyor. Konut tesliminde ödenen KDV ve tapu harcı indirimleri yıl sonuna kadar devam edecek. Teslimlerde yüzde 18 KDV yerine yüzde 8 KDV ödenirken, tapu harcı da yüzde 4 yerine yüzde 3 olarak alınıyor. Gayrimenkul sektörü temsilcileri, şimdi konut almak için en uygun zamanın olduğunu ifade ediyor.