Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Eczacıbaşı Gayrimenkul'den Kartal'a yeni proje geliyor

Eczacıbaşı Gayrimenkul olarak yatırımlarına devam ettiklerini söyleyen Eczacıbaşı Gayrimenkul Genel Müdürü Orhan Gündüz, Kartal'da yeni bir proje planladıklarını söyledi.

Zekeriyaköy'de hayata geçirdiği Ormanada projesiyle kısa sürede iyi bir satış grafiği yakalayan Eczacıbaşı Gayrimenkul, yeni projeleri için çalışmalara başladı. Kartal'da hayata geçirecekleri yeni projeleri için planlamalara başladıklarını söyleyen Eczacıbaşı Gayrimenkul Genel Müdürü Orhan Gündüz, "Kartal'da 317 bin metrekarelik arsamız var. Orada 1/5 binlik planlar askıya çıktı. Bölge Anadolu Yakası'nın merkezi olarak planlanıyor. Denize sıfır arsada çok iyi bir proje planlıyoruz. Ayrıca Ayazağa'da İETT arazisinin yanında 76 bin metrekarelik ofis alanımızı da değerlendirmeyi düşünüyoruz" diye konuştu.

"İnsanlar kira öder gibi konut alabilmeli"

Türkiye'de konut ihtiyacının devam ettiğini söyleyen Gündüz, "İnsanlar yalnız yaşamaya başladı. Kentleşme artıyor. Konutların en az yarısının yıkılıp yeniden yapılması gerekiyor. Talepte sıkıntı yok" dedi. Bu nedenlerden ötürü Türkiye'de konut üretiminin devam etmesi gerektiğine dikkat çeken Gündüz, ancak teşviklere ihtiyaç olduğunu söyledi.

Konutun arz tarafında da herhangi bir balon olmadığını da vurgulayan Gündüz, stoktaki konutların doğru finansman modelleriyle kısa sürede eriyebileceğini dile getirdi. Gündüz, fiyatların da aşırı yüksek olmadığını belirterek, "Türkiye'de uzun vadeli finansman eksikliği var. 30 yıl vadeli finansman bulamıyoruz. İnsanlar kira öder gibi konut alabilmeli. Bunun için düşük faiz şart. Ama maalesef Türkiye'de mortgage uygulanamıyor" diye konuştu.