Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Edirne'ye hızlı tren projesi esnafı heyecanlandırdı

Edirne ve İstanbul'u buluşturması beklenen hızlı tren projesinin bu sene start alması bekleniyor. Proje bölge halkını ve esnafı umutlandırdı.

Geçtiğimiz günlerde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın yaptığı açıklamanın ardından Edirne'ye hızlı tren projesi çalışmalarına bu sene başlanacağı kesinleşmiş oldu. Hızlı tren projesinin Edirne açısından çok önemli olduğunu söyleyen ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Zıpkınkurt, "Edirnemizde hem tarihi eser sayısı fazla hem de ilimiz Avrupa'ya açılan sınır kapısıdır. Edirne'nin hızlı trenle beraber çağ atlayacağını düşünüyorum" dedi.

"Yüksek hızlı tren projesi Edirne'yi ihya eder"

Hızlı tren projesinin ticari anlamda da Edirne'ye katkı sağlayacağını söyleyen Zıpkınkurt, "Hızlı tren projesi, ilimiz için çok önemli. Bilindiği gibi, İstanbul'a 250 kilometre yakınız ve 2 saatlik bir kara yolu seyahati var. İstanbul'a gelen turistlerin yüzde 20'si Edirne'ye hızlı trenle gelirse Edirne'yi ihya eder. Edirnemizde hem tarihi eser sayısı fazla hem de ilimiz Avrupa'ya açılan sınır kapısıdır. Edirne'nin hızlı trenle beraber çağ atlayacağını düşünüyorum." diye konuştu.

Hızlı tren Edirne'yi şaha kaldıracak

Bakan Yıldırım'ın hızlı tren hakkındaki konuşmalarının kendilerini heyecanlandırdığını söyleyen Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ da "Hızlı tren demek, Edirne'nin şaha kalkması demektir. Edirne'nin her türlü ürününün, malının, toprağının değerlenmesi demektir" dedi. Esnafın da projeden çok memnun olduğunu söyleyen İnağ, hızlı trenin gelmesiyle Edirne'nin İstanbul'un mahallesi konumuna çıkacağını söyledi.