Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Edirne'ye hızlı tren projesi esnafı heyecanlandırdı

Edirne ve İstanbul'u buluşturması beklenen hızlı tren projesinin bu sene start alması bekleniyor. Proje bölge halkını ve esnafı umutlandırdı.

Geçtiğimiz günlerde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın yaptığı açıklamanın ardından Edirne'ye hızlı tren projesi çalışmalarına bu sene başlanacağı kesinleşmiş oldu. Hızlı tren projesinin Edirne açısından çok önemli olduğunu söyleyen ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Zıpkınkurt, "Edirnemizde hem tarihi eser sayısı fazla hem de ilimiz Avrupa'ya açılan sınır kapısıdır. Edirne'nin hızlı trenle beraber çağ atlayacağını düşünüyorum" dedi.

"Yüksek hızlı tren projesi Edirne'yi ihya eder"

Hızlı tren projesinin ticari anlamda da Edirne'ye katkı sağlayacağını söyleyen Zıpkınkurt, "Hızlı tren projesi, ilimiz için çok önemli. Bilindiği gibi, İstanbul'a 250 kilometre yakınız ve 2 saatlik bir kara yolu seyahati var. İstanbul'a gelen turistlerin yüzde 20'si Edirne'ye hızlı trenle gelirse Edirne'yi ihya eder. Edirnemizde hem tarihi eser sayısı fazla hem de ilimiz Avrupa'ya açılan sınır kapısıdır. Edirne'nin hızlı trenle beraber çağ atlayacağını düşünüyorum." diye konuştu.

Hızlı tren Edirne'yi şaha kaldıracak

Bakan Yıldırım'ın hızlı tren hakkındaki konuşmalarının kendilerini heyecanlandırdığını söyleyen Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ da "Hızlı tren demek, Edirne'nin şaha kalkması demektir. Edirne'nin her türlü ürününün, malının, toprağının değerlenmesi demektir" dedi. Esnafın da projeden çok memnun olduğunu söyleyen İnağ, hızlı trenin gelmesiyle Edirne'nin İstanbul'un mahallesi konumuna çıkacağını söyledi.