Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

EGİAD Başkanı Hakan İnci: Mevduat faizleri konutun yerini tutmaz

Mevduat faizlerinin hiçbir zaman konuta yatırım yapmanın yerini tutmayacağını ifade eden EGİAD Başkanı Hakan İnci; “Şu an konut almak için en uygun dönem” dedi.

Edirne Genç İş Adamları Derneği (EGİAD) Başkanı Hakan İnci, konut faizlerinde yapılan düzenlemelerin piyasadaki konut fazlalığı ve sektörün nakit ihtiyacından dolayı konut fiyatlarının ucuz seyrettiği bir dönem yaşandığını ifade etti. Karar'da yer alan habere göre; Hakan İnci, birikimi olan ve ev almak isteyen vatandaşların ellerini çabuk tutması gerektiğini vurgulayarak bu fırsatın bir daha gelmeyeceğini ifade etti.

Mevduat faizlerinin hiçbir zaman konuta yatırım yapmanın yerini tutmayacağını vurgulayan EGİAD Başkanı Hakan İnci, içinde bulunduğumuz dönemin konut almak için en uygun dönem olduğunu ifade etti. Vatandaşların parasını vadeli hesaba yatırıp yıllık yüzde 20 kâr elde etmeyi planladığını söyleyen İnci; “Bir yıl sonra bu şekilde ev alırım diye düşünüyorsa yanılıyorlar. Bugün 300 bin TL olan ev bir yıl sonra 350 bin TL olacak. Şu anda müteahhitlerin ciddi bir nakit sıkışıklığı var. Kredi çekecek olanlar orana çok da bakmadan bu durumu değerlendirip ucuz fiyattan konut alabilirler” dedi.

YÜKSEKTEN ÇEKİLEN KREDİ YAPILANDIRILABİLİR

Önümüzdeki süreçte konut faizlerinde bir düşüş yaşanması ihtimali olduğunu ve bireysek kredilerin yapılandırılabileceğini hatırlatan İnci EGİAD Başkanı Hakan İnci; “Vatandaşlar belki yüzde 2 ile konut kredisine başlayıp yüzde 1 ile de devam edebilirler. Bu durumda hem ucuz konut alıp hem de makul düzeyde bir kredi oranına sahip olabilirler” ifadelerini kullandı.