Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Ek teminata çözüm vadeli gayrimenkul

Kredi çekerken ek teminat isteyen bankalar şirketleri zora sokuyor. İş dünyasına çözümü vadeli gayrimenkul satışı yapan firmalar sunuyor. Detaylar haberimizde…

Bankaların kredi alırken istediği ek teminat istemesi iş dünyasını sıkıntıya düşürüyor. Elinde başka teminatı olmayan firmalar kredinin geri çağrılması riskiyle karşı karşıya kalıyor. Sıkıntıyı gören bir firma ise yeni bir iş modeli geliştirdi. Türkiye Gazetesi’nden Serkan Akıncı’nın haberine göre; firma, ek teminat istenmesi nedeniyle zor duruma düşen şirketlere vadeli gayrimenkul satışı yapıyor. İlk üç ay ödeme talep etmeyen firma, yapılan anlaşmaya göre gayrimenkul bedelini taksitler hâlinde tahsil ediyor.

İLK ÜÇ AY ÖDEME TALEP EDİLMİYOR

S.O.S Vadeli Gayrimenkul şirketi, zor durumda kalan firmalara vadeli gayrimenkul satışına başladı. S.O.S ilk üç ay ödeme talep etmezken yapılan anlaşmayla belirlenen vadelerde gayrimenkul bedelini tahsil ediyor. SMS yoluyla tanıtım yaparken şirket, gönderdiği mesajda “Kredi için ipotek ihtiyacı olan firmalara vadeli tapu satışı” ifadelerini kullanıyor.

Zora giren ve kredisinin geri çağırılma riskini ortadan kaldırmak isteyen firmalar vadeli gayrimenkul alımına yöneldi. Bu yolla ödemelerini de aksatmayan firmalar, iş süreçlerinin olağan akışında devam etmesini sağlıyor. Krediye ihtiyacı olan fakat elinde teminatı olmayan firmalar da yine vadeli gayrimenkul alımı yaparak, mali yapısını daha rahat yönetiyor.