Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Elazığ Entegre Sağlık Kampüsü, Rönesans tarafından inşa edecek

Rönesans Sağlık Yatırım tarafından projesine başlanan Elazığ Entegre Sağlık Kampüsü, 2018 yılının üçüncü çeyreğinde kapılarını açacak.

Türkiye’nin sağlık sektöründe bugüne kadar gerçekleştirdiği en büyük proje olarak adlandırılan ve ülkemizin çok sayıda modern hastaneye kavuşacağı “Kamu Özel İşbirliği” (PPP-Public Private Partnership) projeleri kapsamında, Rönesans Sağlık Yatırım (RSY) çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyor. RSY’nin portföyünde yer alan Elazığ Entegre Sağlık Kampüsü, yatak kapasitesi, büyüklüğü, üstün teknolojisi ve depreme dayanıklı tasarımıyla bölgenin tüm sağlık ihtiyaçlarına çözüm olmayı hedefliyor.

Bu önemli projenin ilk inşaat evrelerini yerinde gözlemlemek amacıyla Elazığ Valisi Sn. Murat Zorluoğlu ve İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Sn. İbrahim Halil Akkuş, 18 Mayıs 2016 tarihinde kampüsü ziyaret etti. Bu önemli ziyarette söz alan Elazığ Valisi Sn. Zorluoğlu, “Bölgemize bugüne kadar kazandırılmış en büyük sağlık yatırımı olan Elazığ Şehir Hastanesi’ni kamu tarafı olarak da çok önemsiyoruz. Bu yatırım, sadece Elazığ ilimiz için değil, aynı zamanda ilimizin içinde bulunduğu bölge açısından da büyük önem taşıyor” dedi.

Tüm bölge halkının sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak

Ziyaretle ilgili değerlendirmelerde bulunan RSY Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yanıkömeroğlu ise, imzaladıkları kontratlar karşılığında, 2020 yılına kadar hastane projelerine RSY olarak yaklaşık 4,7 milyar euro yatırım yapacaklarını açıkladı. “Elazığ Entegre Sağlık Kampüsü ise yaklaşık 350 milyon euro yatırımla 2018 yılının üçüncü çeyreğinde tamamlanacak” diyen Yanıkömeroğlu, bugüne kadar projenin tasarım ve mobilizasyon süreçleri, sismik izolatör montajları ve izolatör altı betonarme imalatlarının yanı sıra kampüs içindeki Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin kaba inşaatı da tamamlandığını da açıkladı.

355 bin metrekarelik kapalı inşaat alanı ve toplam bin 038 yatak kapasitesiyle günlük 20 bine yakın hasta ve hasta yakınına hizmet verecek olan Elazığ Entegre Sağlık Kampüsü’yle ilgili olarak Yanıkömeroğlu, “Hem Elazığ’ın hem de tüm bölge halkının sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte, dev bir sağlık kampüsü olacak” diye konuştu.

493 yataklı Bölge Hastanesi, 299 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 96 yataklı Psikiyatri Hastanesi, 150 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nden oluşan kampüs, RSY’nin yatırımına devam ettiği diğer PPP projeleri gibi, 872 adet sismik izolatörüyle dünyanın sismik izolatörlü en büyük hastaneleri arasında yerini alacak.

25 yıl süreyle devlete kiralanacak

Kamuya ait yatırımların özel sektör tarafından yapılması ve 25 yıl süreyle devlete kiralanması yönteminin uygulandığı PPP modelinde, kira süresi boyunca özel sektör, kamunun arzu ettiği bazı hizmetleri de üretebiliyor. Tıbbi hizmet özel sektör desteği ile yine devlet tarafından verilirken, tüm doktor ve hemşire kadrosu da devlet tarafından sağlanıyor. Dünyadaki örnekleri 15 yıldan 30 yıla kadar uzanan bu işbirliği modelinde, Türkiye’deki projeler için ise süre 25 yıl olarak belirlendi.