Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Emay İnşaat konkordato ilan etti

2008’de en fazla vergi ödeyen ilk 100 şirket arasında yer alan Emay İnşaat konkordato ilan etti. Şirketin borç yapılandırması için bankalarla görüştüğü ifade edilmişti.

2008 yılında en fazla vergi ödeyen ilk 100 şirket arasındaki Emay İnşaat, İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvurarak konkordato talep etti. Sözcü Gazetesi’nden Derin Gökçe’nin haberine göre; Emay İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Çağlar, geçtiğimiz günlerde şirketin borç yapılandırması için bankalarla görüşüldüğünü söylemişti.

ÜÇ KİŞİLİK KOMİSER HEYETİ ATANDI

Emay İnşaat’ın başvurusunu değerlendiren mahkeme Emay İnşaat’a yönelik 3 aylık geçici mühlet kararı verdi. Mahkeme tarafından şirkete Erdem Akyazılı, Osman Serdar Üliç ve Bülent Yıldırım geçici komiser heyeti olarak atadı. Konkordatonun tasdikine ilişkin davanın ön inceleme ve ilk tahkikat duruşmasının 6 Şubat 2019’da yapılacağı belirtildi.

BUGÜNE KADAR BİRÇOK PROJEYE İMZA ATTI

Emay İnşaat, 1996’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale edilen konut ihalelerini kazanmasıyla birlikte İstanbul merkezli projelere başlamıştı. Emay İnşaat, bugüne kadar Kentplus Ataşehir, Kentplus Mimarsinan, Kentplus Kartal projelerini hayata geçirdi. 2010 yılı içinde Kentplus Centrium Park ve Tower, KentPlus Newport isimli projelere başlayan şirket, 2011 yılında da Brandium Ataşehir ve 2013 yılında da KentPlus Kadıköy projelerini hayata geçirdi.

Emay İnşaat A.Ş. 2008’de Kurumlar Vergisi Türkiye geneli rekortmenlerinde 26 milyon 553 bin TL’lik vergiyle ilk 100’e 62. sıradan girmişti.