Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Emekliler için ucuz konut projesi girişimi

Yaklaşık 3.3 milyon emeklinin kirada olduğunu tespit eden TÜED, ucuz konut için kolları sıvadı. Dernek, emeklileri 150 bin TL’den başlayan fiyatlarla konut sahibi yapacak

“Türkiye İçin Kazanç Vakti” kampanyasının ardından yeni bir konut projesinin başlatıldığı ortaya çıktı. Yeni Şafak’ta yer alan habere göre; Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), emeklilerin konut sorununa çözüm bulmak için harekete geçti. Dernek, 300 bin emekli vatandaşı ev sahibi yapabilmek için çalışmalara başladı.

EMEKLİLERİN YÜZDE 27’SİNİN KİRADA OLDUĞU BELİRLENDİ

TÜED ile Gazi Üniversitesi, 3 bin 500 emekli ile araştırma gerçekleştirdi. Araştırmada emeklilerin yüzde 27.1’inin (3.3 milyon emekli) kirada oturduğu ortaya çıktı. TÜED tarafından yapılan açıklamada, “Son 3 yılda 300 bin emekli konut talebiyle derneğimize başvurdu” ifadeleri kullanıldı.

TÜED’in “Emekliye Ucuz Konut Projesi” ilk olarak TOKİ kanalıyla hayata geçirildi. Dernek bugüne kadar toplam 7 bin 779 emekliyi ev sahibi yaptı. İlk girişimin Batman’da hayata geçirildiğini ifade eden TÜED, burada tamamı emekli bin 472 kişiyi ev sahibi yaptı. 128 daireli Konya Meram projesini de hayata geçiren TÜED, ardından 130 konutluk Bursa projesini yaşama kazandırdı. İstanbul Silivri’de de projeler hazırlayan TÜED, bu konumda 100 konut yapmayı planlıyor. Bunun yanı sıra Ankara İncek’te de 139 konutluk bir proje planlanıyor.

EMEKLİLER, 150 BİN TL’DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA KONUT SAHİBİ YAPILIYOR

Emeklilerin yaşam standartlarını dikkate alarak projeleri geliştirdiklerini ifade eden TÜED yetkilileri, “150 bin TL’den başlayan fiyatlarla konutları emeklilerimize sunuyoruz” diye konuştu.

Emeklilerin ve birinci derece yakınlarının yararlanabildiği konut projelerinde 20 yıla kadar süren vade seçenekleri bulunuyor. Tamamı banka güvencesiyle yapılacak olan projeler, 18 ayda anahtar teslimiyle hayata geçirilecek.