Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Emeklilere düşük taksitli konut fırsatı

TOKİ ve Türkiye Emekliler Derneği emekliler için düşük taksitli konut imkanı sunuyor. İşte detaylar…

Yoksul, bakıma muhtaç, kimsesi olmayan ve kirada oturan emekliler için birçok fırsat sunuluyor. Güneş Gazetesi'nde yer alan habere göre; Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından inşa edilen (TOKİ) konutların yüzde 25’i emekliler için ayrıldı.

Emekli maaşı ve geliri aylık net bin 200 TL’yi geçmeyen vatandaşlar, TOKİ’nin alt gelir grubuna yönelik satışa çıkardığı konutlardan yararlanabiliyor. Şu anda mevcut durumda yaklaşık 30 ilde alt gelir grubu için daire satılıyor.

Başvuru sahipleri arasında TOKİ tarafından ilan edilecek olan tarihte 'Hak Sahibi Belirleme' kurası çekilecek. Proje kapsamında en düşük fiyat 116 bin 400 TL, başlangıç taksitleri de 388 TL. 3+1 evlerin fiyatları ise 170 bin 720 TL’den başlıyor.

Türkiye Emekliler Derneği de ucuz ev projeleri geliştiriyor. Emeklilerin konut sorununa çözüm üretmek için çalışmalarda bulunan dernek, ucuz konut projesinin ilk etabını Ankara'da hayata geçirecek.

Emekliler için yarı fiyatına, seçkin konumlarda ve 20 yıla varan vadelerde konut sahibi olma fırsatı sunuluyor. Projelerin tamamı banka güvencesinde ve en geç 18 ayda anahtar teslimi garantisiyle başlatılacak. Proje kapsamında İncek'teki konutlar için başvurular tamamlandı. Yukarıyurtçu için ise başvurular 1 Haziran itibariyle alınacak.