Validebağ Konakları
1 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay覺
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay覺
Yedi Mavi
4 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay覺
Kordon İstanbul
6 Ay Sonra Teslim
Kordon İstanbul İstanbul Avrupa / Kağıthane 295.000 TL - 1.840.000 TL Proje Detay覺

Eminönü Alibeyköy metro hattının ne zaman açılacağı belli oldu

Uzun süredir beklenen Eminönü Eyüp Alibeyköy metro hattının ne zaman hizmete açılacağı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Mevlüt Uysal atarafından açıklandı.

İBB Başkanı Mevlüt uysal uzun süredir merakla beklenen Eminönü Eyüp Alibeyköy metro hattının 2018 yılının sonunda hizmete açılacağını açıkladı. Toplam 14 istasyondan açılan metro hattında incelemeler yapan Başkan Uysal İstanbullulara açılış tarihini de verdi.

Eyüp’te ilave yeni yapacaklarımız var diyen Uysal, “Daha önce ihalesi yapılmış, inşaatına başlanmış bu hattın 2018 yılı sonu itibarıyla bitirilmesi planlanan ancak bu arada da Haliç içerisinde fore kazıklar üzerinde yol geçecek bölümleri de var. Onlarda bir aksama olmazsa 2018 yıl sonu itibarıyla bitirmeyi planlıyoruz. İnşaat faaliyetleri güzel bir şekilde devam ediyor” dedi.

Eminönü Alibeyköy tramvay hattının ulaşım sorununa çok büyük katkı sağlayacağını belirten İBB Başkanı Mevlüt Uysal, “Sadece İstanbul ve Türkiye’den değil, bütün İslam dünyasından Eyüp Sultan Hazretlerini ziyarete gelenler var. Tramvay bu gelen insanların ulaşımını da rahatlatacak” ifadesinde bulundu.

Eyüp Sultan ilçesi Alibeyköy merkezinde araç trafiğinde çok ciddi bir sıkışıklığını olduğuna dikkati çeken Uysal, “Alibeyköy merkez trafiğine girmeden, İGDAŞ’ın hemen karşısında oradan Silahtarağa’dan Vardar Caddesi’ne bir tünelle geçmeyi planlıyoruz. Bu tünelle oradaki trafiği rahatlatmış olacağız. Her halde bir ay içerisinde başlayıp 800 metrelik tüneli, 6-7 ay içerisinde bitirmiş olacağız. Yani 2018’in ikinci yarısında tüneli bitirmiş ve hizmete açmış oluruz” diye konuştu.