Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Emlak Bank ile daha çok sosyal konut üretilecek

Bankacılık faaliyetlerine 2001 yılında son verilen Emlak Bankası 17 yıl aradan sonra geri dönüyor. Emlak Bank dar gelirli vatandaşa konut alımlarında umut olacak.

2001 yılında alınan kararla bankacılık faaliyetlerine son verilen Emlak Bank uzun yıllar sonra yeniden aktif hale geliyor. Emlak Bank ile dar gelirli vatandaşların konut alımlarının kolaylaştırılması sağlanacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından Emlak Bank ile daha çok sosyal konut üretmeyi planladıklarını söyledi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz hafta açıklanan Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programı”nı içinde de yer alan Emlak Bankası’nın 2001’de bankacılık faaliyetlerine son verilmişti. 100 günlük İcraat Programı kapsamında Emlak Bankası da yer alıyor.

2001 yılında bankacılık yapma hakkı alınan Emlak Bankası tam 17 yıl aradan sonra yeniden sektöre dönüyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Emlak Bankası ile dar gelir sınıfındaki vatandaşlar için daha çok konut üretileceğini söyledi.

Yazılı ve televizyon alanında faaliyet gösteren basın organlarının Ankara temsilcileri ile bir araya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, emlak gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Kurum emlak gündemine ilişkin yaptığı açıklamada, “Biz bu bankanın devletin, kamunun mallarını değerlendirme noktasında, gayrimenkul sektörüne üst ölçekte destek olma noktasında, sosyal konut üretiminde daha çok sosyal konut üretimi sağlama noktasında birçok projemiz var.

Bu projeleri bu bünyede yapmak istiyoruz. Sırf buna ilişkin profesyonelliği olan, buna ilişkin vizyonu bakışı olan bir banka bünyesinde bu projeleri yapıyor olacağız” diye konuştu.