Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Emlak Bankası kentsel dönüşüm için kredi verecek

Emlak Bankası hakkında açıklama yapan Murat Kurum, bankanın kentsel dönüşüm için uygun kredi vereceğini ifade etti.

Emlak Bankası hakkında açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Emlak Bankası’nın işlevlerinin belirlenmesi konusunda sona geldiklerini söyledi. Bankanın tekrar faaliyete başlaması için yoğun çalışmalar yürütüldüğünü ifade eden Murat Kurum; “Bankanın temel stratejilerini, müşteriye ulaşacağı kanalları ve sunacağı hizmet gruplarını belirledik. Nihai noktaya geldik” dedi.

MURAT KURUM: BAŞVURUMUZU YAPTIK

Katıldığı Çevre ve Şehirciliğin Geleceği İstişare Toplantısı’nda konuşan Kurum, bankanın kurulmasıyla sektörün ithalatını azaltmayı hedeflediklerini belirtti ve ekledi: Bakan Kurum; “BDDK'ya başvurumuzu yaptık. Çok yakında faaliyet iznini alarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle birlikte Emlak Bankası’nı hizmete açmayı planlıyoruz. Bankanın yeniden hizmete girmesiyle birlikte hem kentsel dönüşümde uygun kredi verilecek hem de ülkemizde ithal edilen malların yerli üretimine katkı sağlayacak süreci de başlatmış olacağız.”

İMAR BARIŞI BAŞVURULARI 9.5 MİLYONU AŞTI

Talep üzerine İmar Barışı'na başvuru süresini 30 Haziran'a kadar uzattıklarını hatırlatan Murat Kurum, İmar Barışı’na başvuran bağımsız bölüm sayısının 9 milyon 687 bin olduğunu ifade etti. Toplam tutarın da yaklaşık 17 milyar TL olduğunu söyleyen Bakan Kurum; “Süreci tamamladığımızda ülkemizdeki tüm imarsız, imara aykırı, iskansız, ruhsatsız, mimarlık ve mühendislik hizmetlerinden yeterince faydalanmamış konut stokumuzu belirlemiş olacağız” şeklinde konuştu.