Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Emlak Bankası, konut piyasasına yeni çözümler sunacak

Emlak Bankası'nın katılım bankası olarak faaliyete geçeceğini açıklayan Murat Kurum, bankanın inşaat sektörüne ve konut piyasasına yeni çözümler sunacağını ifade etti.

Emlak Bankası'nın yeniden yapılandırılmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum; “Emlak Bankası'nın tasfiyeden çıkarılması ardından çalışmalara başlandı ve Türkiye Emlak Katılım Bankası adıyla faaliyete geçirilmesine karar verildi” ifadelerini kullandı. Murat Kurum; kapsam değişikliğinin katılım bankacılığının payını yüzde 15'e yükseltme hedefine önemli katkı sağlayacağını dile getirdi.

Dünya Gazetesi’nde yer alan habere göre hali hazırda bankacılık lisansı bulunan kurumun, faaliyete geçebilmesi için gerekli izin süreçlerinin başlatıldığını da söyleyen Bakan Kurum; “Banka inşaat sektörüne ve konut piyasasına yeni çözümler sunacak” dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ YIL HİZMETE BAŞLAYACAK

Murat Kurum, BDDK'dan faaliyet izninin alınması ve merkez şubenin açılmasıyla bankanın önümüzdeki yıl hizmete başlayacağını açıkladı. Bakan Kurum, geleneksel fonlama ve fon toplama modellerinin ötesine geçecek yapılar üzerine modelleme çalışmalarının yapılmakta olduğunu da sözlerine ekledi.