Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Emlak Bankası resmen geri döndü

BDDK, Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın kuruluşu için onay verdi. Karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Detaylar haberimizde…

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın kuruluşu için onay verdi. Takvim Gazetesi’ndeki habere göre katılım bankası olarak hayata geçecek olan Türkiye Emlak Katılım Bankası A.Ş.’nin yakın zamanda şubeleşmeye başlaması planlanıyor. Türkiye Emlak Katılım Bankası ile birlikte gayrimenkul sektörüne destek olunması planlanıyor.

ATATÜRK'ÜN TALİMATIYLA KURULDU

3 Haziran 1926 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatı doğrultusunda 20 milyon lira sermaye ile kurulan Emlak Bankası’nın ödenmiş sermayesi 1953 yılında 300 milyon liraya çıkarıldı.

Emlak Bankası Ankara-Telsizler, Ankara Yenimahalle, İstanbul-Levent, İstanbul-Emekli Subay Evleri, İstanbul-Koşuyolu, İstanbul-Ataköy, İzmir-Denizbostanlısı, Edirne-Mimar Sinan, Eskişehir-Yunuskent, Urfa, Çankırı ve Diyarbakır konutları projelerine imza attı.

Emlak Bankası kendi projelerinin yanı sıra Ankara Türk Ocakları Merkez Binası, Devlet Mahalleleri, Merkez Bankası Binası, Ankara Devlet Opera ve Balesi, Milli Savunma Bakanlığı Konutları, TRT Sitesi, TBMM Lojmanlarını da hayata geçirdi. Banka, son zamanlarında ise Ankara-Bilkent, Elvankent, Konutkent, İstanbul-Ataköy, Ataşehir, Bahçeşehir, Mimaroba, Sinanoba, İzmir-Gaziemir, Mavişehir gibi projeleri yaşama kazandırdı.

Konut, dış ticaret ve denizcilik sektörlerinde uzmanlaşan Emlak Bankası’nın bankacılık yapma yetkisi 3 Temmuz 2001 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile sona erdirildi ve tasfiye kapsamına alındı.