Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Emlak Konut GYO İstanbul’daki 5 arsayı satışa çıkardı

Emlak Konut GYO; İstanbul’daki 5 arsayı satışa çıkardı. Açık artırma usulü ile satılacak arsaların bedeli 1 milyar 417 milyon 534 TL olarak belirlendi.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) İstanbul’daki 5 arsayı satışa çıkardı. Milliyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; İstanbul Bakırköy, Beşiktaş ve Başakşehir'de yer alan arsaların ihalesi açık artırma usulü ile 15 Ekim 2018 Pazartesi günü gerçekleşecek. Satışa çıkarılan arsaların bedeli ise 1 milyar 417 milyon 534 TL olarak belirlendi.

EMLAK KONUT GYO İMAR PLANLARINI DEĞİŞTİRDİ

Emlak Konut GYO, İkitelli ve Beşiktaş’ta satışa çıkan arsaları Toplu Konut İdaresi’nden (TOKİ) satın almış ve tüm imar planlarını değiştirmişti. Beşiktaş arsası 17 bin 500 metrekare konut alanından ve 12 bin 260 metrekare donatı alanından oluşuyor. 35 bin 712 metrekare olarak belirlenen satılabilir alanın toplam inşaat alanı ise 50 bin metrekareye çıkarıldı.

DAHA ÖNCE SATIŞA ÇIKARILMIŞTI

Emlak Konut’un satışa çıkardığı bir diğer arsa ise Bakırköy’ün Şevketiye Mahallesi’nde yer alıyor. Arsa üzerinde Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi bulunuyor. Daha önce bu arsayı 2 kez arsa karşılığı gelir paylaşımı usulü ile satışa çıkaran Emlak Konut GYO, söz konusu arsaya alıcı bulamamıştı.

İşte Emlak Konut GYO tarafından satışa çıkarılan arsalar:

1) İstanbul/Bakırköy/Şevketiye Mahallesi

Bakırköy Şevketiye Mahallesi’nde yer alan arsada, özel eğitim tesis ve ticaret+konut inşa edilecek.

2) İstanbul/Beşiktaş/Mecidiye Mahallesi

Beşiktaş Mecidiye Mahallesi'nde yer alan arsa üzerinde konut inşa edilmesi planlanıyor. Arsanın emsal değeri 1.00 olarak belirlendi.

3) İstanbul/Başakşehir/İkitelli-1 Mahallesi

Başakşehir İkitelli 1 Mahallesi'nde yer alan arsa üzerinde konut, ticaret alanı, sağlık tesisi, meydan ve yol inşa edilebiliyor. Arsanın toplam metrekare alanı ise 99 bin 465 metrekare olarak açıklandı.

4) İstanbul/Başakşehir/İkitelli-2 Mahallesi

Başakşehir İkitelli 2 Mahallesi'nde yer alan arsa 99 bin 465 metrekare alan üzerinde yer alıyor. Arsaya konut, ticaret alanı, sağlık tesisi, meydan ve yol inşa edilebiliyor.

5) İstanbul/Başakşehir/Kayabaşı Mahallesi

Başakşehir Kayabaşı Mahallesi'nde yer arsanın alanı 20 bin 396 metrekare olarak açıklandı. 984 ada 1 parseldeki arsanın emsal değeri 1.50, plan fonksiyonu ticaret+turizm olarak açıklandı.